Reklama

Social media

Korea Południowa inwestuje w metawersum. Będzie częścią rządowego programu innowacji

Autor. Ciaran O'Brien / Unsplash

Ministerstwo Nauki Korei Południowej (MIST) przeznaczyło 7,5 mld dol. na inwestycje związane z rozwojem sztucznej inteligencji i budową K-metawersum. Nowe technologie to znaczna część programu innowacji Nowego Cyfrowego Ładu (Digital New Deal) ogłoszonego przez rząd.

Reklama

Nowy Cyfrowy Ład to program, który ma pomóc krajowi pokonać skutki gospodarcze pandemii COVID-19, szczególnie poprzez cyfryzację wielu jej dziedzin oraz życia społecznego - pisze serwis The Register.

Reklama

Program ogłoszono w lipcu 2021 r. Jego wartość to 48,5 mld dol., które zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury sieciowej, sztucznej inteligencji i innych technologii. Program ma wygenerować ponad 900 tys. nowych miejsc pracy i zostać zrealizowany do 2025 r.

Gospodarka oparta na danych

Reklama

20 proc. z kwoty 7,5 mld dol. trafi na projekty związane z rozwojem m.in. technologii pojazdów autonomicznych, które mają być zaimplementowane na 67 proc. krajowych dróg. Samochody mają wymieniać się danymi między sobą i w ten sposób usprawnić m.in. logistykę.

65 proc. przeznaczone zostanie na rozwój sieci danych i projekty sztucznej inteligencji. 5,6 proc. kwoty trafi na rozwój usług cyfrowych, takich jak nauczanie domowe i medycyna online. 9 proc. zaś posłuży do wsparcia rozwoju metawersum i usług chmurowych.

Czytaj też

Koreańskie metawersum nową platformą życia

Budowa K-metawersum pochłonie 28,4 mln dol. i ma służyć przede wszystkim celom kulturalnym oraz rozwojowi gospodarki, czerpiącej zyski z fenomenu, jaką na całym świecie stanowi kultura Korei Południowej - twierdzi serwis.

Rząd w Seulu oprócz samej platformy planuje również sfinansować powstawanie konkretnych treści, na co przeznaczone ma zostać kolejne kilkanaście milionów dolarów.

W budowę narodowego metawersum Korei Południowej docelowo będzie zaangażowanych 220 firm. Stworzona zostanie także specjalna akademia, która ma do 2026 r. wykształcić 40 tys. ekspertów z branży.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany
Reklama