Rosjanie i Chińczycy autorami zmasowanego ataku DDoS

24 października 2016, 13:37
Fot. https://pixabay.com

Grupa hakerów z Rosji i Chin jest odpowiedzialna za zmasowany atak na popularne serwisy internetowe w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, który miał miejsce 21 października.

Grupa hakerów, nazywająca się „Hakerami Nowego Świata”, w swoim oświadczeniu na Twitterze przyznała się do przeprowadzenia ataku. Napisali oni, że zorganizowali sieć komputerów zombie i przy ich pomocy wysyłali 1,2 terabajta danych na sekundę do serwerów zarządzanych przez Dyn Inc.

Dwóch członków tej grupy, zidentyfikowanych na Twitterze jako „Prophet” i „Zain”, napisało, że nie chcieli przyciągać uwagi agentów federalnych tylko przetestować moc serwerów. W ataku miało uczestniczyć 20 hakerów z Rosji i 10 z Chin.

Dyn Inc. obsługuje największe serwisy internetowe takie jak Twitter, Netflix, Spotify i PayPal. Ich przedstawiciel przyznał, że nie wie, kto odpowiada za atak. FBI prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie.

Ta grupa hakerska już wcześniej była odpowiedzialna za podobne ataki przeprowadzone przeciwko stronom ESPN i BBC oraz Państwu Islamskiemu.

Czytaj też: Rosja przygotowuje się na odparcie amerykańskiego cyberataku

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
KBaczek
środa, 26 października 2016, 00:58

Trudno wyobrazić sobie polską infrastrukture przy prawdziwym ataku zorganizowanym przez jeden z krajów posiadających zdolności ofensywne (US/Chiny/Rosja/Izrael/Iran). Dodatkowo gdyby to połączyć z punktowym wyłączeniem węzłów elektrycznych np. po przez "wyłączenie" głównych transformatorów przez działania snajperów.... Totalny paraliż i chaos kraju.

Tweets CyberDefence24