Reklama

Polityka i prawo

Znamy nazwisko nowego dyrektora cyberbezpieczeństwa w NASK

Autor. CyberDefence24.pl

Krzysztof Silicki ustępuje ze stanowiska dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji NASK. Nieoficjalnie ustaliliśmy nazwisko następcy.

Reklama

Pod koniec sierpnia br. informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl , że w NASK-u dojdzie do planowanej zmiany na najwyższym szczeblu - wraz z końcem grudnia br. Krzysztof Silicki przestanie pełnić funkcję zastępcy dyrektora NASK oraz dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji. Nazwisko następcy mieliśmy poznać jeszcze w tym roku.

Reklama

Następca Krzysztofa Silickiego

Reklama

Zgodnie z planem, nazwisko jego następcy ma być oficjalnie znane w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, kto obejmie stanowisko dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji NASK.

Mowa ma być o Adamie Marczyńskim, który był związany z Operatorem Chmury Krajowej, gdzie pełnił funkcję Chief Security Officer. Jego doświadczenie jest efektem 20-letniej działalności w branży IT. Przez 10 lat swojej pracy był zaangażowany w kwestie bezpieczeństwa informacji. W przeszłości pracował w m.in. Hewlett-Packard (wyższe stanowiska) oraz polskiej spółce notowanej na GPW. Można go również spotkać na salach wykładowych SGH.

Krzysztof Silicki posiadał bogate doświadczenie zawodowe, wynikające nie tylko z działalności w ramach NASK, lecz również na poziomie międzynarodowym. Od roku 2004 reprezentuje nasz kraj w ENISA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji), a w 2016 roku został mianowany wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej tej agencji. Natomiast w 2021 roku - jak informowaliśmy - został wybrany do Rady Wykonawczej ENISA.

Czytaj też

AKTUALIZACJA

Po godzinie 14 w piątek 16 grudnia br. NASK potwierdził oficjalnie nasze doniesienia, wydając oficjalny komunikat w tej sprawie: "Od 1 stycznia 2023 roku stanowisko zastępcy dyrektora NASK - dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji obejmie Adam Marczyński, zastępując na tym stanowisku dyrektora Krzysztofa Silickiego".

Jak zaznaczono, nowy dyrektor został wyłoniony w otwartym postępowaniu konkursowym. Komisja rekrutacyjna w składzie: dyrektor Krzysztof Silicki (przewodniczący, NASK PIB), dyrektor Łukasz Wojewoda (KPRM), dyrektor Wojciech Pawlak (NASK PIB) - spośród kilkunastu kandydatów zgłoszonych przez zewnętrznego doradcę personalnego miała wytypować czterech kandydatów. Na podstawie tej rekomendacji ostateczną decyzję dotyczącą wyboru nowego zastępcy dyrektora NASK miał  podjąć minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze