Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Będzie zmiana w kierownictwie NASK

Fot. NASK

W NASK-u dojdzie do planowanej zmiany na najwyższym szczeblu. Wraz z końcem grudnia br. Krzysztof Silicki przestanie pełnić funkcję zastępcy dyrektora NASK oraz dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji. Nazwisko następcy mamy poznać jeszcze w tym roku.

Reklama

Zmiany są związane z faktem nabycia uprawnień emerytalnych przez Krzysztofa Silickiego.

Reklama

Jak infromuje NASK, do końca roku ma zostać wyłonione nazwisko następcy. W procesie rekrutacji zaangażowany będzie zespół, składający się z dyrektora NASK Wojciecha Pawlaka oraz samego Krzysztofa Silickiego w roli przewodniczącego.

Po wyselekcjonowaniu kandydata/kandydatki rekomendacje zostaną przedstawione pełnomocnikowi rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Czytaj też

Silicki nie odchodzi w pełni

Obecny zastępca dyrektora NASK nie zrywa całkowicie więzi z instytucją. Od nowego roku zostanie głównym doradcą ds. cyberbezpieczeństwa. "Będzie również nadal sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady zarządzającej ENISA (Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa)" - czytamy w komunikacie.

Jestem w NASK PIB od samego początku, współtworzyłem Instytut, budowałem kolejne generacje sieci internetowych, zorganizowałem pierwszy w kraju zespół reagujący na cyberzagrożenia CERT, tworzyłem Dyżurnet.pl, do którego zgłaszane są nielegalne treści w internecie, szczególnie związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. Wypełniłem misję tworzenia podstaw dla krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, reprezentuję nasz kraj w unijnej agencji ds. cyberbezpieczeństwa – po trzydziestu latach przyszedł czas na przekazanie sterów. Z satysfakcją i poczuciem spełnionego obowiązku, po 31. grudnia pozostanę w NASK – ale już na stanowisku eksperckim i doradczym.
Krzysztof Silicki, zastępca dyrektora oraz dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji NASK

Czytaj też

Pierwszy CERT w Polsce

Przypomnijmy, że Krzysztof Silicki ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, a z NASK związany jest od 30 lat (od 1992 roku).  W 2018 r. objął stanowisko zastępcy dyrektora NASK, dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji.

"Od 2004 roku reprezentuje Polskę w Radzie Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz w Radzie Wykonawczej (od 2013 roku). W 2016 r. został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej ENISA" - dodaje NASK.

Wśród osiągnięć Krzysztofa Silickiego warto wyróżnić zorganizowanie w 1996 r. pierwszego w Polsce zespołu reagowania na zagrożenia komputerowe - CERT Polska.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama