Reklama

Polityka i prawo

"Zabójca z Twittera" skazany na śmierć. Ofiary wyszukiwał w mediach społecznościowych

fot. Gentle07 / pixabay
fot. Gentle07 / pixabay

„Zabójca z Twittera” - japoński seryjny morderca został we wtorek skazany na śmierć za zabicie i poćwiartowanie dziewięciu osób, które wyrażały myśli samobójcze w mediach społecznościowych – podała japońska agencja Kyodo.

Sąd uznał, że 30-letni Takahiro Shiraishi udusił w 2017 roku osiem młodych kobiet i jednego mężczyznę, a następnie przechowywał ich poćwiartowane zwłoki w swoim mieszkaniu w pobliżu Tokio. Skazany twierdził wcześniej, że nawet w przypadku wyroku śmierci nie będzie się odwoływał.

W czasie procesu Shiraishi przyznał się do winy, ale jego obrońcy utrzymywali, że zabijał swoje ofiary na ich prośbę. Twierdzili również, że w chwili popełniania zbrodni mógł być niepoczytalny. Po trwających pięć miesięcy badaniach psychiatrycznych prokuratorzy uznali jednak, że może być postawiony przed sądem.

Shiraishi wyszukiwał ofiary na platformie społecznościowej Twitter wśród osób, które wyrażały tam myśli samobójcze. Wabił je następnie do swojego mieszkania w prefekturze Kanagawa, obiecując pomoc w odebraniu sobie życia. Miał również wykorzystać seksualnie wszystkie osiem kobiet, które zabił.

Japońskie media informowały, że Shiraishi zarabiał na życie, rekrutując kobiety do pracy w jednym z domów publicznych w tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Miał również stwierdzić w rozmowie ze swoim ojcem, że jego życie nie ma sensu.

W Japonii wskaźniki przestępczości są generalnie niskie, natomiast odsetek samobójstw jest jednym z najwyższych pośród najbogatszych krajów świata. Sprawę Shiraishiego oceniano w Japonii jako najbardziej wstrząsającą, odkąd w 2016 roku były pracownik ośrodka opieki nad niepełnosprawnymi zabił nożem 19 podopiecznych placówki.

image
Oferta sklepu Defence24

 

Źródło:PAP

Komentarze