Reklama

Polityka i prawo

Współpraca cyfrowa Ukrainy i Japonii. Pierwsze spotkanie Fedorowa

Mychajło Fedorow; wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy
Autor. CyberDefence24.pl

Wicepremier Ukrainy i szef resortu transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow poinformował, że odbył pierwsze oficjalne spotkanie z szefową ministerstwa cyfryzacji Japonii Karen Makishima.

Reklama

Podczas spotkania miały być omawiane tematy współpracy obu państw w zakresie transformacji cyfrowej.

Reklama

„W centrum uwagi znajdą się nasze praktyki w obszarze rozwoju e-administracji i cyberbezpieczeństwa. Japonia jest na dobrej drodze do cyfrowej transformacji usług publicznych: chętnie pomożemy” – napisał Mychajło Fedorow na Twitterze.

Czytaj też

Cyfrowe wsparcie dla Ukrainy

W ubiegłym tygodniu Fedorow informował, że w prowadzeniu działań w internecie przeciwko Rosji wspiera Ukrainę prawie 300 tys. cyberekspertów z wielu państw świata.

Reklama

Nadal prowadzi działania, by skala wsparcia była jeszcze większa i by przywódcy oraz technologiczne firmy nie zapomniały o trwającej w Ukrainie wojnie.

„Tak, jak nasza heroiczna armia zrujnowała mit Rosji, jako drugiej potęgi militarnej świata, tak samo nasi informatycy, nasi cyberżołnierze zrujnowali mit cyberpotęgi Rosji” – oceniał w odpowiedzi na pytanie CyberDefence24.pl.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama