Reklama

Polityka i prawo

Twitter: usługa SMS wyłączona ze względów bezpieczeństwa

fot. Pixabay
fot. Pixabay

W poniedziałek późnym wieczorem Twitter poinformował użytkowników, że ze względów bezpieczeństwa postanowił zrezygnować z funkcji korzystania z serwisu oraz otrzymywania powiadomień za pośrednictwem SMS. Z platformy można korzystać przez stronę albo aplikację mobilną.

Jak poinformował koncern usługa została wyłączona w większości państw, oprócz kilku, gdzie korzystanie z serwisu opiera się głównie na wiadomościach tekstowych; firma nie podała jednak listy tych krajów.

"Chcemy nadal wspierać bezpieczeństwo kont naszych użytkowników. Widzimy słabości systemu SMS, dlatego zdecydowaliśmy się dezaktywować funkcję tweetów przez SMS, pozostanie ona aktywna tylko w kilku krajach. Każdy użytkownik nadal będzie miał dostęp do ważnych wiadomości tekstowych Twittera, dzięki którym mógł się logować i zarządzać kontem" - poinformował serwis we wpisie na stronie.

Koncern zachęcił użytkowników to korzystania z serwisu za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Jak przyznał rzecznik Twittera, firma już od pewnego czasu nosiła się z tym pomysłem. Zwłaszcza po tym jak w ubiegłym roku hackerom udało się przejąć konto twitterowe szefa serwisu Jacka Dorsey'a i za pomocą funkcji SMS zamieszczać w jego imieniu posty. Dlatego też we wrześniu ubiegłego roku firma postanowiła tymczasowo zablokować usługę SMS. Teraz zlikwidowała ją na dobre w większości lokalizacji.

Według ekspertów rezygnacja z usługi kończy pewną epokę Twittera. Serwis pierwotnie został zaprojektowany tak, żeby można było z niego korzystać wyłącznie za pośrednictwem SMS. Nawet pierwotna długość wpisów, umożliwiająca zamieszczenie jedynie 140 znaków została skrojona na potrzeby wiadomości tekstowych. 

Źródło:PAP

Komentarze