Reklama

Polityka i prawo

Transport miejski w Toronto zakłócony. Ransomware w akcji

Fot. FreshCorp619/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. FreshCorp619/Wikimedia Commons/CC 4.0

Systemy operatora transportu zbiorowego w Toronto zostały zakłócone w wyniku ataku ransomware. Część z nich jest niedostępna, co zmusiło personel do korzystania z tradycyjnych rozwiązań.

Specjaliści Toronto Transit Commission (TTC) nadal walczą ze skutkami cyberataku z udziałem oprogramowania ransomware, który został wykryty w piątek. Rzecznik prasowy TTC oświadczył, że obecnie nie ustalono nowych faktów w sprawie incydentu. Nieznane są przyczyny, rodzaj oprogramowania, ani nie wiadomo czy bezpieczeństwo danych zostało naruszone – informują kanadyjskie media.

Firma wskazała, że cyberatak w małym stopniu wpłynął na usługi transportu miejskiego. Incydent doprowadził jednak do wyłączenia wielu systemów.

Jednym z nich jest system komunikacji wykorzystywany przez kierowców i maszynistów. W związku z tym musieli przejść na łączność radiową.

Problem występuje również w przypadku rezerwacji online transportu większych gabarytów dla celów tranzytowych. „W trybie offline znajduje się także usługa informacyjna TTC” - podają lokalne media.

Na przystankach i peronach oraz w aplikacjach do planowania podróży nie wyświetlają się informacje dotyczące przyjazdu najbliższego autobusu lub kolejki metra.

Problemy dotyczą też poczty e-mail TTC, która przestała działać.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze