Polityka i prawo
Szerokopasmowy Internet dla wszystkich. Są wyniki konkursu CPCP
Centrum Projektów Cyfrowa Polska poinformowało 6 lipca o rozstrzygnięciu konkursu w ramach I rundy Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Wiodącym celem konkursu o numerze POPC.01.01.00-IP.01-00-004/17 jest „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.
Pod uwagę brano jedynie wnioski spełniające wszystkie wymogi formalne i merytoryczne. Decyzją Komisji Oceny Projektów pomocą zostaną objęte następujące obszary:
- Chełmsko-Zamojski, część B1
- Legnicko- Głogowski
- Włocławski, części A i B
- Lubelski, części A i B1
- Oświęcimski
- Radomski, części A i B
- Rybnicki
- Tarnowski, część A
- Wałbrzyski, część A
- Puławski, części A i B
FIBEE IV Sp. z o.o. złożyło dziewięć wniosków z czego zaakceptowanych zostało sześć. Obszary za które, ta spółka będzie odpowiedzialna: Chełmsko- Zamojski część B1, Włocławski części A i B, Lubelski część B1, Radomski części A i B. Wartość dofinansowania w przypadku wniosków tej spółki wyniesie ponad 311 milionów złotych.
FIBEE I Sp. z o.o. osiągnęło 80% skuteczność. Spośród pięciu złożonych wniosków zaakceptowanych zostały cztery dla obszarów Legnicko- Głogowskiego, Lubelskiego części A i Puławskiego części A i B. W tym przypadku mówimy o kwocie blisko 290 milionów złotych.
Wnioski Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o. zostały zaakceptowane dla trzech obszarów o łącznej wartości dofinansowania wycenianej na nieco ponad 70 milionów złotych. Dotyczy to obszarów Oświęcimskiego, Rybnickiego i Wałbrzyskiego części A.
Obszar Tarnowski część A został podany we wniosku ZICOM Infrastruktura Sp. z o.o. i zostanie objęty dofinansowaniem rzędu 59 i pół miliona złotych.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany