Reklama

Polityka i prawo

Startuje centrum Diia Business w Warszawie, współtworzone przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, Ministerstwo Rozwoju i Technologii Polski, Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z partnerem komercyjnym - firmą MasterCard ogłosili uruchomienie w Warszawie hubu dla wsparcia biznesu - Diia Business. Będzie działało w czasie wojny, by wspierać ukraiński biznes i pomagać w nawiązywaniu relacji polsko-ukraińskich.

Reklama

Centrum wsparcia dla biznesu „Diia Business” rozpocznie działanie – jak podało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej na swoim kanale w serwisie Telegram – na prośbę wielu Ukraińców, którym zależało, by mogli rozwijać swój biznes w naszym kraju.

Reklama

Na czym polega działalność Diia Business?

W biznesowym hubie mają oni znaleźć m.in. profesjonalne wsparcie, dotyczące uzyskania statusu uchodźcy, a także uzyskać poradę prawną, otrzymać informacje o życiu i zatrudnieniu w Polsce, a także dowiedzieć się, jak otworzyć swój biznes w naszej ojczyźnie. Dodatkowo ma to być miejsce, gdzie możliwe będzie nawiązanie polsko-ukraińskich relacji biznesowych i dalsza współpraca.

Reklama

„Oprócz wsparcia, jakiego udziela cały świat w obliczu rosyjskiej inwazji, to był także czas bardzo intensywnej współpracy, także na polu gospodarczym, również w gospodarce cyfrowej. Chcielibyśmy, by Diia Business Hub to było miejsce, gdzie współpraca kwitnie, gdzie pokazujemy przedsiębiorcom z Ukrainy, ale i z Polski, że wspólnie możemy w tej cyfrowej gospodarce osiągnąć więcej. Jestem absolutnie przekonany, że jeżeli współpraca między naszymi przedsiębiorstwami będzie się układała tak dobrze, jak między naszymi instytucjami rządowymi, to przed nami wielka przyszłość” - ocenił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też

Cieszyński dodał, że „chciałby, aby wszystko, co robi państwo, ruszało tak szybko, jak uruchomienie Diia Business Hub”.

YouTube cover video

Podczas konferencji zapowiadającej otwarcie centrum, Olga Semeniuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii podała, że z danych, jakimi dysponuje polski rząd wynika, iż 93 proc. uchodźców to kobiety, średnia ich wieku to około 38 lat i posiadają one zwykle wyższe wykształcenie, a „jedyną przeszkodą, by mogły rozpocząć pracę w Polsce jest tylko bariera językowa”. Dlatego tak ważne jest, by stworzyć dla nich miejsce, gdzie będą mogły otrzymać wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama