Reklama

Polityka i prawo

Rzeczniczka NATO: Rada Północnoatlantycka zajęła się cyberatakami na Polskę

fot. NATO Press/ Twitter
fot. NATO Press/ Twitter

Polska poinformowała Radę Północnoatlantycką o trwających atakach hybrydowych i cybernetycznych. Rzeczniczka NATO Oana Lungescu poinformowała, że eksperci Sojuszu są w kontakcie z polskimi władzami i wymieniają się informacjami.

„Polska poinformowała Radę Północnoatlantycką w środę o trwających atakach hybrydowych i cybernetycznych, skierowanych przeciwko polskim urzędnikom rządowym i wyjaśniła, że polskie służby wywiadowcze przypisują je wrogiemu wykonawcy powiązanemu z Rosją” - oznajmiła PAP Oana Lungescu, rzeczniczka NATO.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg miał również zapewnić Polskę o solidarności sojuszników, którzy „wszelkie zewnętrzne próby ingerencji w systemy Sojuszu uznają za niedopuszczalne”. - NATO jest ważną platformą konsultacji politycznych wśród członków Sojuszu, dzielenia się obawami o złośliwe działania cybernetyczne oraz wymiany krajowych podejść i reakcji. Nasi eksperci są w kontakcie z polskimi władzami i wymieniają się informacjami - podkreśliła rzeczniczka.

Rada Północnoatlantycka (NAC) jest głównym organem decyzyjnym o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma w niej swojego reprezentanta, Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy istnieje taka potrzeba.

Źródło:PAP

Komentarze