Reklama

Polityka i prawo

Podwyżki w NCBC, NASK-u i Instytucie Łączności. Rozporządzenie czeka na podpis premiera

Fot. Kancelaria Premiera (@PremierRP)/Twitter
Fot. Kancelaria Premiera (@PremierRP)/Twitter

NASK, NCBC, Instytut Łączności oraz inne instytucje odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo i cyfryzację Polski zostaną włączone do katalogu podmiotów o szczególnym znaczeniu dla państwa. Rozporządzenie w tej sprawie daje możliwość podniesienia o 50 proc. maksymalnej kwoty wynagrodzenia miesięcznego dla osób w nich pracujących.

Do tej porty kategoria podmiotów o szczególnym znaczeniu dla państwa obejmowała Centrum e-Zdrowia, Centrum Informatyki Resortu Finansów, Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Agencję Badań Medycznych.

Nowe rozporządzenie premiera zakłada rozszerzenie tej listy o kolejne dziesięć podmiotów. Wśród nich znajdują się te, mające znaczący wpływ na cyberbezpieczeństwo i cyfryzację kraju.  Są to:

  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK);
  • Instytut Łączności;
  • Centralny Ośrodek Informatyki;
  • Ośrodek Przetwarzania Informacji;
  • Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC);
  • Wojskowy Instytut Łączności im. prof. dr hab. Janusza Groszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy;
  • Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

W wykazie znalazły się również: Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych

Podwyżka o 50 proc.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów daje możliwość podniesienia maksymalnej kwoty wynagrodzenia miesięcznego dla osób pracujących w podmiotach znajdujących się na liście. Mowa tu o podwyżce o 50 proc., „uwzględniając rodzaj świadczonych usług lub przedmiot produkcji; zasięg działania podmiotu; obroty podmiotu; liczbę pracowników zatrudnionych w podmiocie”.

Nowe prawo ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności wskazanych wyżej podmiotów na rynku pracy w zakresie możliwości utrzymania i przyciągania wysokiej kadry managerskiej. Rozporządzenie zostało skierowane do podpisu premiera.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama