Reklama

Polityka i prawo

Piotrowski o budowie cyberwojsk: "Dobry krok w słusznym kierunku"

fot. piotrowski.org.pl
fot. piotrowski.org.pl

”Jesteśmy poddawani zabiegom dezinformacyjnym z różnych stron, choćby ostatnio w sprawie koronawirusa, czy rzekomych podwyżek w MON. Cele są bardzo piękne, liczy się jednak wykonanie” - stwierdził prof. Mirosław Piotrowski. Kandydat na prezydenta wskazuje na dezinformację, jako na faktyczne zagrożenie dla Polski.

Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą - już w przyszłym tygodniu, Polacy staną przed koniecznością podjęcia decyzji, kto spośród 11 kandydatów obejmie stanowisko Prezydenta RP na kolejne 5 lat. CyberDefence24.pl skierował do wszystkich kandydatów pytania odnoszące się do najważniejszych i najbardziej aktualnych kwestii poświęconych problemom: oceny najnowszej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podpisanej 12 maja br., budowy sieci nowej generacji w Polsce oraz komunikacji strategicznej w kontekście dezinformacji oraz cyberwojska. 

Jakie są pomysły na rozwiązanie najbardziej palących kwestii w kwestii dezinformacji? W jakim kierunku powinna zmierzać cyfryzacja kraju i co z polskim 5G? I najważniejsze, jak wykorzystać potencjał budowanych cyberwojsk?

Ocena najnowszej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podpisanej 12maja br. 

W jaki sposób ocenia Pan zapisy dokumentu? Czy dokument odpowiada na najważniejsze problemy bezpieczeństwa Polski? Czy w sposób wystarczający odpowiada on na zagrożenia w obszarze informacyjnym?

Ta strategia, jak i inne, jest sformułowana w sposób ogólnikowy. Najważniejsze jak zostanie przełożona na przepisy resortowe i jak zostanie wykonana.

Mirosław Piotrowski, kandydat na prezydenta

 5G w Polsce

Jak odnosi się Pan do budowy sieci 5G w Polsce? Jak ocenia Pan prace polskich instytucji odnośnie wprowadzenia sieci nowej generacji w Polsce?

Trzeba się przyjrzeć temu czy były robione badania, ekspertyzy na temat rzekomej szkodliwości 5G, szczególnie w Polsce. Być może termin wprowadzania nowej technologii, z którym zbiegł się wybuch tzw. epidemii koronawirusa jest nieco kłopotliwy, bo potęguje teorie spiskowe.

Mirosław Piotrowski, kandydat na prezydenta

Komunikacja strategiczna a dezinformacja  

Jak ocenia Pan pracę polskich instytucji odnośnie przeciwdziałania dezinformacji? Jakie działania powinny zostać podjęte, aby wzmocnić zdolności Polski w tym obszarze?

To faktyczne zagrożenie. Jesteśmy poddawani zabiegom dezinformacyjnym z różnych stron, choćby ostatnio w sprawie koronawirusa, czy rzekomych podwyżek w MON. Cele są bardzo piękne, liczy się jednak wykonanie.

Mirosław Piotrowski, kandydat na prezydenta

„Cyberwojsko”

W jaki sposób ocenia Pan proces budowy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni? Jaka jest Pana wizja odnośnie do rozwoju Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni?

Dobry krok w słusznym kierunku. Trzeba w tę stronę iść, ale jesteśmy spóźnieni o minimum kilkanaście lat, jeśli nie więcej.

Mirosław Piotrowski, kandydat na prezydenta
Reklama

Komentarze

    Reklama