Reklama

Polityka i prawo

Odkryj w dziecku pasję do technologii. Rusza konkurs HackJunior

Fot. OLPC/Wikimedia Commons/CC 2.5
Fot. OLPC/Wikimedia Commons/CC 2.5

27 listopada br. odbędzie się finał i tym samym rozstrzygnięcie konkursu HackJunior. To wydarzenie skierowane do młodzieży ze szkół podstawowych, a jego głównym założeniem jest promowanie wykorzystania technologii w edukacji oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Konkurs będzie miał miejsce w ramach GovTech Festival.

W konkursie HackJunior mogą wziąć udział uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski, a prace konkursowe powinny zostać przesłane do 27 listopada br. do godz. 15:00 poprzez formularz umieszczony na stronie HackJunior.

Zadanie polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii. Narzędzie edukacyjne, które ma powstać, może mieć postać np. prezentacji, makiety, programu, maty edukacyjnej czy innej pomocy dydaktycznej.

Szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety ufundowane przez firmę Play, a każdy uczeń biorący udział w wyzwaniu otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa w HackJunior oraz bezpłatny dostęp do cyfrowego wydania magazynu „Programista Junior”.

Konkurs odbywa się online, a szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/govtech/hackjunior. Organizatorem konkursu jest GovTech Polska.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama