Polityka i prawo
Największa światowa konferencja o cyberbezpieczeństwie dla studentów
Już 31 maja br. fundacja The Bridge rusza z globalnym “CyberSecurity Roadshow 2021-22”. Spotkanie uruchamia - zakrojony na rok cykl edukacyjny - interaktywne forum dyskusyjne dla studentów i ekspertów z całego świata, wokół tematyki funkcjonowania ekosystemu cyberbezpieczeństwa.
CyberSecurity Roadshow powstał dzięki dynamicznemu rozwojowi Regionalnych Cyber Labów. Działają zaledwie pół roku, a już zdobyły światowy rozgłos, budując swoją globalną gałąź - Global Cyber Lab. Cyber Laby - to zapoczątkowana w Polsce - inicjatywa doceniona przez międzynarodowych ekspertów i liderów opinii w branży, jako benchmark w projektowaniu i kształtowaniu interdyscyplinarnej edukacji o cyberbezpieczeństwie, i wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową. Ta innowacyjna struktura stworzyła potencjał dla komunikacji i wymiany doświadczeń między ekspertami, dyplomatami i studentami.
W inicjatywie uczestniczą studenci uczelni technicznych, biznesowych, prawniczych, medycznych i mundurowych. Przygotowany przez nich, w październiku 2020 r., raport “Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie” jest analizą programów nauczania, pod kątem implementacji zagadnień o cyberbezpieczeństwie na politechnikach, wydziałach prawa, ekonomii/biznesu i medycynie.
ONZ, za pośrednictwem Ambasadora Jürga Laubera, przewodniczącego Open Ended Working Group ds. Cyberbezpieczeństwa (OEWG), zaprezentował raport i strukturę Regionalnych Cyber Labów państwom członkowskim, jako innowacyjne narzędzie w strategii budowania interdyscyplinarnych kadr, rozumiejących zagadnienia cyberwyzwań i bezpieczeństwa. Wersja angielska raportu znajduje się na platformie internetowej UN Office for Disarmament Affairs (UNODA).
Pierwsze spotkanie z cyklu CyberSecurity Roadshow będzie dyskusją ekspertów z międzynarodową społecznością studencką, o kluczowych możliwościach i wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę wśród gości:
- ambasador Jürg Lauber, ONZ OEWG,
- generał (w st. spocz.) Keith Alexander, zarządzający NSA/dowódca US Cyber Command w administracji prezydentów Busha i Obamy, członek RN Amazon, twórca i prezes IronNet Cybersecurity,
- Bruce Schneier, Harvard Kennedy School, kryptolog, ekspert ds. bezpieczeństwa, członek RN Tor Project,
- pułkownik Jeffrey M. Erickson, dyrektor Army Cyber Institute, United States Military, West Point.
Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Daje im możliwość integracji tematyki cyberbezpieczeństwa ze studiowaną domeną, kształtuje interdyscyplinarne podejście do problematyki. Transformacja, w tym sektora publicznego, na model gospodarki 4.0 wymaga kształcenia talentów, posiadających holistyczne zrozumienie dla otaczającej nas rzeczywistości. Potrzebujemy takich kadr już dziś! Osoby, z którymi obcują studenci to wybitni eksperci z biznesu, administracji publicznej, sektora obronności, cyberdyplomacji i nauki - mentorzy, dzięki którym mogą rozwinąć skrzydła. Zbliżająca się konferencja jest największym, światowym wydarzeniem dla studentów w tym temacie. Partnerują globalne organizacje studenckie, instytuty, think tanki i uniwersytety, z Europy, Ameryk, Azji i Afryki, by wymienić tylo kilka: ELSA- Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, IAPSS- International Association for Political Science Students, United States Military Academy, Webster University z Genewy, University of Warwick z Wielkiej Brytanii, Council for Strategic and Defence Research New Delhi, Concordia University Montreal- Engineering School, ACFE Association of Certified Fraud Examiners - dodaje Margo Koniuszewski, prezes fundacji The Bridge.
Informacja prasowa przygotowana przez Organizatora
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany