Reklama

Polityka i prawo

Korea Północna atakuje amerykański przemysł zbrojeniowy

Fot. Victoria_Borodinova/Pixabay
Fot. Victoria_Borodinova/Pixabay

Korea Północna uruchomiła kampanię cyberprzestępczą przeciwko Stanom Zjednoczonym. Głównym celem są firmy z branży jądrowej, obronnej, energetycznej i finansowej.

Z informacji przedstawionych przez McAfee wynika, że hakerzy próbowali penetrować sieci komputerowe co najmniej 87 firm z branży jądrowej, obronnej, energetycznej i finansowej. Swoje działania rozpoczęli pod koniec października.

Raj Samani, specjalista McAfee, stwierdził, że napastnicy wysyłali wiadomości do określonych przedsiębiorstw za pomocą mediów społecznościowych. W ich treści znajdowały się linki do dokumentów znajdujących w Dropbox, które zawierały złośliwe oprogramowanie. W ten sposób hakerzy próbowali uzyskać dostęp do firmowych systemów. Na podstawie zebranych informacji należy przypuszczać, że systemy wielu przedsiębiorstw mogły zostać naruszone. Odnosząc się do całej sprawy Raj Samani zaznaczył: „Niestety, nie wiemy, jaki jest ostateczny cel hakerów”.

Specjaliści badający sprawę powiązali incydent z grupą północnokoreańskich hakerów – Lazarus Group – ściśle współpracujących z wywiadem Pjongjangu.

Reklama

Komentarze

    Reklama