Reklama

Polityka i prawo

Już nie tylko Wielka Brytania. Los Angeles chce zakazać telefonów w szkołach

Po Wielkiej Brytanii, pomysł na wprowadzenie zakazu korzystania z telefonów komórkowych pojawił się także w Kalifornii. Jak wygląda tamtejsza propozycja?
Po Wielkiej Brytanii, pomysł na wprowadzenie zakazu korzystania z telefonów komórkowych pojawił się także w Kalifornii. Jak wygląda tamtejsza propozycja?
Autor. camilo jimenez/Unsplash

Wprowadzanie zakazu telefonów komórkowych dla osób młodych nie ogranicza się wyłącznie do Wysp Brytyjskich. Pomysł wdrożenia takiej zasady pojawił się również w Kalifornii, w okręgu szkolnym Los Angeles – objąłby zatem 429 tys. uczniów.

O sprawie zakazów używania telefonów komórkowych przez dzieci zrobiło się głośno na początku tego roku. W lutym informowaliśmy na łamach CyberDefence24 o wprowadzeniu takiej zasady w brytyjskich szkołach. W maju z kolei pojawił się apel komisji tamtejszego parlamentu co do rozszerzenia zakazu na cały kraj z progiem wiekowym ustalonym na 16 lat.

Czytaj też

Reklama

Z Wielkiej Brytanii do Kalifornii

Wśród trwających dyskusji co do słuszności wprowadzenia takiego rozwiązania, pomysł rozprzestrzenia się do kolejnych krajów na świecie. Jak informuje Reuters, nad wdrożeniem zakazu zastanawia się okręg szkolny Los Angelesw którym uczy się 429 tys. uczniów. Z kolei w poniedziałek ze strony Viveka Murthy’ego, naczelny lekarz USA padła propozycja wprowadzenia ostrzeżeń w mediach społecznościowych podobnych do tych, które są umieszczane na wyrobach tytoniowych.

Co stoi za takim kierunkiem prac okręgu w KaliforniiNietrudno się domyślić, że urzędnikom chodzi o kwestie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, na które wpływ mają media społecznościowe. Z kolei propozycja Murthy’ego spowodowana była „alarmującą sytuacją zdrowotną”.

Czytaj też

Reklama

Członek rady: Trzeba zareagować

Okazuje się, że problem ze smartfonami jest poważniejszy, niż mogłoby się wydawać. Według słów członka rady okręgu szkolnego Los Angeles Nicka Melvoina, od czasu zakończenia przez niego pracy jako nauczyciel w okręgu, sytuacja znacznie się pogorszyła. „Kwestia telefonów jest problemem numer 1 podnoszonym przez rodziców. Nadszedł czas na reakcję” – wynika z jego wypowiedzi cytowanej przez Reuters.

Jeżeli rada okręgu pozytywnie zaopiniuje propozycję, to dołączy on do grona ośrodków z zakazami, w którym znajduje się m.in. Floryda. Po przyjęciu propozycji, przepisy zakazujące używania telefonów w szkołach mają wejść w życie od początku przyszłego roku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama