Reklama

Polityka i prawo

Google: niektóre nasze usługi w Rosji nie działają

Fot. Mjmonty/Flickr/CC 2.0
Fot. Mjmonty/Flickr/CC 2.0

Google potwierdziło, że niektóre usługi internetowe tego koncernu nie działają na terytorium Rosji. Ma to mieć związek z wprowadzoną w tym kraju blokadą komunikatora Telegram - poinformował w poniedziałek serwis TechCrunch.

Wśród usług, które według użytkowników z Rosji nie działają tak, jak powinny, znajduje się m.in. poczta elektroniczna Gmail oraz aplikacja Google Search na smartfony. Błędy zostały zgłoszone również względem powiadomień na telefonach z systemem operacyjnym Android rozwijanym przez Google.

Rzecznik firmy poinformował, że "Google jest świadome doniesień ze strony użytkowników w Rosji, którzy obecnie nie mogą uzyskać dostępu do niektórych produktów firmy i zajmuje się obecnie wyjaśnieniem tej sytuacji".

Powodem nieprawidłowości w działaniu usług Google'a może być blokada 19 mln rosyjskich adresów IP, o której zdecydował państwowy regulator Roskomnadzor, celem odcięcia dostępu na terytorium kraju do komunikatora Telegram. Z adresów tych - oprócz aplikacji Telegram - korzystały również inne firmy, takie jak Google, Amazon, Twitch czy Spotify.

Źródło:PAP

Komentarze