Reklama

Polityka i prawo

Energa ostrzega przed fałszywymi e-mailami o nierozliczonych płatnościach

Fot. Artur Andrzej/Wikipedia Commonc/CC 3.0
Fot. Artur Andrzej/Wikipedia Commonc/CC 3.0

Energa ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail o nierozliczonych płatnościach. Zawierają one niebezpieczny link do płatności online, którego aktywowanie może się wiązać z uszkodzeniem urządzenia lub utratą wrażliwych danych - poinformowała w piątek spółka.

Według spółki, oszuści podszywający się pod Energę wysyłają e-maile informujące o nierozliczonych płatnościach z adresu [email protected].

W fałszywych e-mailach można przeczytać, że "twoja ostatnia faktura była niedopłacona, pozostała kwota 4,20 zł. Należy pamiętać, że nieopłacenie w ciągu 48 godzin spowoduje przerwę w dostawie prądu. Można to zapłacić online: ZAPŁAĆ ONLINE Lub możesz udać się do naszego głównego biura Lokalizacja biura: Marsa 95, 04-470".

Energa ostrzega, że kliknięcie w załączony w wiadomości link może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia lub utraty danych (np. w wyniku zaszyfrowania dysku przez złośliwe oprogramowanie), na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych informacji użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego.

"Prosimy nie otwierać łączy do stron internetowych, które wywołują jakiekolwiek wątpliwości. Rekomendujemy również weryfikację nagłówków wiadomości oraz ich nadawców" - podkreśla spółka.

Źródło:PAP

Komentarze