Polityka i prawo
Dymisje na wysokim szczeblu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek oraz szef departamentu turystyki Andrzej Gut-Mostowy podali się do dymisji. O decyzji poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie.
Iwona Michałek podkreśliła na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że jej decyzja jest konsekwencją odwołania wicepremiera Jarosława Gowina. „Nie wyobrażamy sobie dalszej pracy w resorcie bez Jarosława Gowina” - wskazała.
W podobnym tonie wypowiedział się również Andrzej Gut-Mostowy, który stwierdził, że jego decyzja także jest następstwem odwołania wicepremiera ze stanowiska. Równocześnie zadeklarował, że „starał się przez te półtora roku zrobić jak najwięcej dla polskiej turystyki”.
Przypomnijmy, że Iwona Michałek została powołana na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii 12 października 2020 roku. Wcześniej, od 7 stycznia 2020 r. do 8 października 2020 r., pełniła funkcję pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W latach 2019-2020 jako sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej była również pełnomocnikiem rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły.
Z kolei Andrzej Gut-Mostowy został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego 9 listopada 2020 na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki. Pełnił funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju od 3 stycznia 2020 r. Współtworzył program Polski Bon Turystyczny i wiele rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.
Michałek i Gut-Mostowy należą do partii Porozumienie Jarosława Gowina.
SZP/PAP
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.