Reklama

Polityka i prawo

Cyberprzestępcy wykorzystują Google Maps do wyłudzania danych

Fot. FirmBee/Pixabay
Fot. FirmBee/Pixabay

Internetowi oszuści w Indiach wykorzystują usługę Google Maps, by podszywać się pod banki i wyłudzać prywatne informacje od nieświadomych klientów - podał serwis Business Insider. Google pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Do wyłudzania danych klientów banków cyberprzestępcy wykorzystali funkcję pozwalającą użytkownikom Google Maps na uzupełnianie i aktualizowanie informacji o przedsiębiorstwach. Policja stanu Maharasztra w północno-zachodnich Indiach wystosowała w tej sprawie ostrzeżenie po licznych doniesieniach o podobnych oszustwach.

Według Business Insidera podobna metoda może znaleźć zastosowanie również w innych krajach. Dla bezpieczeństwa internauci powinni korzystać jedynie z numerów telefonu na oficjalnej stronie banku - wskazał serwis. Z informacji PAP wynika, że problem ograniczony jest do Indii, a zespół Google pracuje nad jego rozwiązaniem.

"Jak tylko uzyskaliśmy informację o tym błędzie, nasz zespół niezwłocznie podjął działania, by go naprawić. Mamy bardzo jasne zasady mające na celu zagwarantowanie rzetelności informacji o firmach w Google. Przypadki łamania tych zasad traktujemy bardzo poważnie i szybko podejmujemy właściwe działania. W wykrywaniu przypadków spamu lub oszustw stosujemy ręczne i automatyczne mechanizmy, ale nie informujemy o tym szczegółowo - tak, by nie ułatwiać zadania potencjalnym oszustom" - przekazało PAP biuro prasowe firmy Google.

Źródło:PAP

Komentarze