Reklama

Polityka i prawo

Chiny rozwijają sztuczną inteligencję. Szef FBI w Davos: Świat powinien być zaniepokojony

Wray FBI
Autor. Federal Bureau of Investigation (FBI)/Flickr/Domena publiczna

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szef FBI Christopher Wray wyraził zaniepokojenie programem sztucznej inteligencji rozwijanym przez Chiny.

Reklama

Jego odczucia wynikają z faktu, że jeśli nie będzie żadnej kontroli, Pekin może wykorzystać AI do prowadzenia większej liczby operacji hakerskich, kradzieży własności intelektualnej, czy represji wobec np. mniejszości Ujgurów dyskryminowanej przez Chiny.

Reklama

„Jest to coś, czym jesteśmy (USA – red.) zaniepokojeni i myślę, że wszyscy tutaj zgromadzeni również powinni być” – wskazał Christopher Wray, cytowany przez „Independent”.

Czytaj też

Wypowiedź szefa FBI nawiązywała do wyników wrześniowego raportu Special Competitive Studies Project, który ostrzegał Stany Zjednoczone przed Chinami.

Reklama

Zauważano w nim, że Amerykanie mogą przegrać globalny wyścig technologiczny z Pekinem, jeśli nie podejmą aktywnych działań na trzech kluczowych obszarach: mikroelektronika, 5G i sztuczna inteligencja.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama