Reklama

Polityka i prawo

CERT Polska ma nowego kierownika

Fot. NASK.PL
Fot. NASK.PL

CERT Polska działający w ramach NASK ma nowego kierownika. Został nim Sebastian Kondraszuk, dotychczasowy zastępca zwolnionego z pracy Przemysława Jaroszewskiego. Nominację na nowe stanowisko wręczył mu w środę dyrektor NASK Wojciech Pawlak.

Nominacja Kondraszuka miała miejsce podczas spotkania z Działem CERT Polska z udziałem Pawlaka i zastępcy dyrektora NASK, dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji Krzysztofa Silickiego - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Państwowego Instytutu Badawczego.

"Nominacja dla Sebastiana Kondraszuka to dowód ogromnego zaufania do nowego kierownika i jego kompetencji, ale także dla całego Działu CERT Polska, który znakomicie wypełnia swoją misję" - powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Pawlak.

"Bardzo się cieszę, że realizację zadania kierowania zespołem mogę powierzyć osobie, które funkcjonuje w nim od lat, zna realia tej pracy i przede wszystkim świetnie współpracuje z koleżankami i kolegami z CERT Polska i NASK oraz naszymi zewnętrznymi partnerami. To niezwykle istotne w związku z wypełnianiem ustawowych zadań CSIRT NASK" - dodał.

W komunikacie podano, że dyrektor NASK wraz z Krzysztofem Silickim podziękowali dotychczasowemu kierownikowi CERT Polska Przemysławowi Jaroszewskiemu "za jego wieloletnie zaangażowanie w prace NASK i kierowanie CERT Polska, które przyczyniło się do zbudowania tak ważnych w działalności NASK wysokich kompetencji i w konsekwencji pełnienia znaczącej roli dla cyberbezpieczeństwa". 

Jaroszewski został zwolniony ze stanowiska w ubiegłym tygodniu. Opisujemy tę wielowymiarową sprawę na łamach naszego serwisu. 

Kondraszuk w CERT Polska w strukturach NASK pracuje od 6 lat. Zastępcą dyrektora był od blisko dwóch lat. Jego specjalizacją jest obszar reagowania na incydenty. Przed zatrudnieniem w NASK pracował w sektorze finansowym.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama