Reklama

Polityka i prawo

Atak na platformę do poszukiwania pracy. Przejęto dane izraelskich studentów

fot. U.S. Embassy Jerusalem / Flickr /CC BY 2.0
fot. U.S. Embassy Jerusalem / Flickr /CC BY 2.0

Dane osobowe ok. 280 tys. studentów miały zostać przejęte w zeszłym tygodniu podczas cyberataku wymierzonego w firmę AcadeME, która obsługuje uczelnie i instytucje w całym Izraelu – informuje E Hacking News. Cyberprzestępcy poprzez swoje działania chcą prowadzić do walki z Izraelem.

Platforma AcadeME jest wykorzystywana przez setki tysięcy studentów do poszukania pracy. Do włamania przyznała się pro-palestyńska malezyjska grupa hakerów znana jako „DragonForce”, która 20 czerwca br. wydała oświadczenie za pośrednictwem Telegrama, gdzie twierdziła, że ​​dokonała włamania i przejęcia danych użytkowników.

W swojej deklaracji cyberprzestępcy umotywowali swoje działania koniecznością walki politycznej z Izraelem, a jednocześnie stanowiła ona wezwanie do prowadzenia działań przeciwko temu państwu: „nigdy nie zamilkniemy odnośnie zbrodni wojennych Izraela” – wskazali w swoim manifeście. Swoje słowa skierowali do „hakerów, organizacji praw człowieka i aktywistów na całym świecie”.

Cyberprzestępcy twierdzą, że w wyniku włamania pozyskali e-maile, hasła, imiona i nazwiska, adresy, a nawet numery telefonów studentów, którzy przekazali swoje dane platformie. Informacje mają odnosić się do 280 tys. osób korzystających z witryny od 2014 roku.

Od poniedziałku rano strona AcadeME została wyłączona i oznaczona jako „niedostępna”.

E Hacking News wskazuje również, że grupa tego samego dnia poinformowała, że ​​wyciekła „ogromna” liczba izraelskich paszportów. W piątek ta sama organizacja przeprowadziła ataki DDoS na Bank of Israel, Bank Leumi i Mizrahi Tefahot oraz inne izraelskie banki. 

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama