Reklama

Polityka i prawo

Atak na japońskie instytucje. Pokaźny wyciek danych

fot. fleglsebastian7 / pixabay
fot. fleglsebastian7 / pixabay

Cyberprzestępcy uderzyli w japońskie instytucje rządowe – informuje lokalna prasa. W wyniku incydentu doszło do ujawnienia wewnętrznej poczty jednego z ministerstw oraz dość pokaźnej bazy adresów e-mail.

O sytuacji poinformowały lokalne japońskie media, które potwierdziły w źródłach rządowych, że hakerzy uzyskali dostęp do oprogramowania ProjectWEB firmy Fujitsu, służące do wymiany informacji w biurach rządowych. Incydent miał doprowadzić do wycieku danych.

Hakerom udało się pozyskać dostęp do oprogramowania na lotnisku Narita na wschód od Tokio i ukraść informacje dotyczące kontroli ruchu lotniczego. Sytuacja ta skłoniła krajowe centrum cyberbezpieczeństwa Sekretariatu Rady Ministrów do zaalarmowania wszystkich instytucji, które używają tego oprogramowania.

Z informacji pozyskanych przez lokalne media wynika, że w efekcie działań cyberprzestępców wyciekło co najmniej 76 000 adresów e-mail pracowników i partnerów biznesowych, a także dane dotyczące wewnętrznej poczty oraz ustawień internetowych ministerstwa odpowiedzialnego za transport i infrastrukturę.

image

 

 

Komentarze