Reklama

Polityka i prawo

Amerykańsko-japoński sojusz „kamieniem węgielnym” cyberbezpieczeństwa Indo-Pacyfiku

Fot. U.S. Cyber Command (@US_CYBERCOM) / Twitter
Fot. U.S. Cyber Command (@US_CYBERCOM) / Twitter

„Gen. Nakasone i ja otwieramy nowy etap naszych wspólnych działań w cyberprzestrzeni” – podkreślił minister obrony Japonii Yasuhide Nakayama po spotkaniu z dowódcą U.S. Cyber Command. Strona amerykańska jednoznacznie oceniła, że relacje z Tokio odgrywają kluczową rolę w budowie i utrzymaniu pokoju w regionie Indo-Pacyfiku, również w cyberprzestrzeni.

Yasuhide Nakayama, szef resortu obrony Japonii, spotkał się 9 sierpnia br. w U.S. Cyber Command (USCYBERCOM) z dowódcą jednostki gen. Paulem Nakasone oraz innymi osobami z wysokiego szczebla amerykańskiego cyberbezpieczeństwa.

Podczas wizyty ministra w USA omówione zostały strategiczne wyzwania dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz warunki bilateralnej współpracy między Stanami Zjednoczonymi a Japonią. Gen. Paul Nakasone przedstawił również gościowi role, misje i możliwości USCYBERCOM.

Miałem przyjemność powitać ministra Nakayamę w U.S. Cyber Command. Nasza rozmowa była skupiona wokół wspólnych interesów w zakresie cyberbezpieczeństwa, co jeszcze bardziej umocniło nasz sojusz. Relacje z kluczowymi partnerami, takimi jak Japonia, odgrywają kluczową rolę dla zapewnienia pokoju i stabilności w regionie Indo-Pacyfiku i cyberprzestrzeni.

podkreślił gen. Paul Nakasone

Yasuhide Nakayama zaznaczył, że spotkanie z gen. Nakasone „było dobrą okazją”, aby podkreślić kluczowe znaczenie „naszego sojuszu w pokonywaniu wspólnych wyzwań” i przeanalizowaniu konkretnych kroków na rzecz wzmacniania dwustronnej współpracy w kwestii cyberbezpieczeństwa.

W erze cyfrowej transformacji całego społeczeństwa cyberbezpieczeństwo jest coraz ważniejszym wyzwaniem dla obywateli i sił zbrojnych. Gen. Nakasone i ja otwieramy nowy etap naszych wspólnych działań w cyberprzestrzeni.

stwierdził Yasuhide Nakayama 

Sojusz Stanów Zjednoczonych i Japonii został określony „kamieniem węgielnym pokoju i bezpieczeństwa w wolnym oraz otwartym regionie Indo-Pacyfiku”.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama