Reklama

Polityka i prawo

280 mld dolarów na półprzewodniki. Kongres USA przyjął ustawę

półprzewodniki
Fot. www.rawpixel.com/CC0

Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę dotyczącą przeznaczenie 280 mld dolarów na subsydia dla amerykańskiej branży produkującej półprzewodniki oraz na inwestycje w rozwój tej technologii. Długo oczekiwana ustawa ma pomóc USA konkurować z Chinami. Izba uchwaliła ustawę dzień po tym, jak przyjął ją Senat.

Czwartkowe głosowanie było zwieńczeniem trwających od ponad roku wysiłków, by przyjąć zestaw wydatków na zwiększenie produkcji chipów komputerowych, których niedobór przyczynił się m.in. do inflacji. W praktyce ustawa zakłada zestaw zachęt, w tym głównie ulg podatkowych, dla firm inwestujących w produkcję w USA.

Czytaj też

Rywalizacja z Chinami

Do przyjęcia ustawy od dawna zachęcał Kongres prezydent USA Joe Biden twierdząc, że pomoże ona konkurować Stanom Zjednoczonym z Chinami, a także przyczyni się do "niższych cen wszystkiego od samochodów po zmywarki".

"To będzie oznaczać bardziej odporne amerykańskie łańcuchy dostaw, tak byśmy nigdy nie byli tak uzależnieni od obcych krajów w kluczowych technologiach, których potrzebujemy dla amerykańskich konsumentów i bezpieczeństwa narodowego" - powiedział w środę Biden.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP

Komentarze