Plan pracy Komisji ds. Cyfryzacji na drugie półrocze

24 lipca 2018, 08:03
sejm
Fot: sejm.gov.pl

Sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przyjęła plan pracy na okres od 1 lipca do 31 grudnia br. Według opublikowanego na stronach Sejmu dokumentu posłowie zajmą się od września kluczowymi tematami w obszarze informatyzacji oraz cyberbezpieczeństwa państwa. Wykaz tematów nie jest zamknięty i istnieje możliwość doraźnego wysłuchania, jak miało to miejsce w przypadku niedawnego przedstawienia informacji przez Ministra Cyfryzacji na temat przyczyn i skutków awarii SRP. 

Z obszarów interesujących posłów uwzględniony został temat Strategii „5G dla Polski” oraz zapoznanie się z przygotowaniami do wdrożenia technologii 5G, a także informacja na temat częstotliwości radiowych na potrzeby sieci 5G. Posłowie zajmą się także planem działania dla e-zdrowia, planem cyfryzacji radia. Na listopad przewidziane są wysłuchania Ministra Cyfryzacji na temat projektu Rozwój SRP oraz wdrożenia nowych e-usług dla obywateli. Komisja zajmie się także ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych czy dyrektywą o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego. Także w listopadzie prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawi informację na temat analiz inicjatyw zawartych w strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego w Europie. 

Jednym z najważniejszych zadań dla Komisji w drugim półroczu będą oczywiście działania związane z pracami nad ustawą budżetową na rok 2019. 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24