Reklama

Strona główna

Odwetowy atak hakerski na tygodnik "wSieci"

  • Niemiecka armia posiada również opancerzone wersje G-klasy, jak LAPV 5.4 "Enok". Na zdjęciu egzemplarz wykorzystany przez niemiecką żandarmerię (Feldjäger). Fot. Wikipedia/CC BY-SA 4.0

Internetowa strona prawicowego tygodnika „wSieci” stała się celem uderzenia hakerów z grupy Cyber Justice Team (Zespół Sieciowej Sprawiedliwości). W wyniku ataku strona zniknęła z sieci i pojawił się komunikat 404.

Powodem cyberataku na tygodnik braci Karnowskich była okładka do zeszłotygodniowego tekstu "Islamski gwałt na Europie". Przedstawiono na niej kobietę owiniętą we flagę UE, która jest szarpana przez ręce mężczyzn o ciemnej karnacji. Artykuły w czasopiśmie nawiązywały m.in. do sylwestrowych napaści w niemieckiej Kolonii, podczas których ofiarami molestowania seksualnej padło ponad 1000 kobiet.

Według przedstawicieli Cyber Justice Team redakcja "wSieci" zastosowała chwyt z arsenału nazistowskiej i faszystowskiej propagandy. A atak na internetową stronę tygodnika miał być karą dla redakcji za "antyislamską propagandę". 

"Tango Down wsieci.pl" - napisali po skutecznym atak na Titterze hakerzy z Cyber Justice Team, co w żargonie wojskowym  oznacza, że wróg został wyeliminowany.

TangoDown https://t.co/Iv9SUfeiE9 error 404: Nazi anti Muslim hate propaganda not found#wsieci #Nazis pic.twitter.com/pdoSj5qRgf

Cyber Justice Team (@CyberJusticeT)

Cyber Justice Team podkreśla jednak, że sprzeciwia się wszelkiej niesprawiedliwości na świecie, a więc także Daesh i islamskim  ekstremistom. 

Komentarze