LinekdIn udostępni bezpłatne szkolenia dla osób zwolnionych wskutek pandemii

1 lipca 2020, 14:33
online-learning-5163039_960_720
fot. jagritparajuli99 / pixabay
CyberDefence24
CyberDefence24

Microsoft i należąca do niego sieć LinkedIn udostępnią bezpłatne kursy doszkalające osobom zwolnionym z pracy wskutek pandemii koronawirusa - informuje agencja Bloomberga. Kursy będą umożliwiały pracownikom przekwalifikowanie się w kierunku poszukiwanych zawodów.

W ramach programu udostępniania kursów szkoleniowych wykorzystano dane z serwisu LinkedIn dotyczące zapotrzebowania na pracowników, które są dostępne dzięki wakatom zamieszczanym na platformie przez pracodawców.

Oprócz bezpłatnych kursów platforma Microsoftu zmniejszyła koszty uzyskiwania certyfikatów zawodowych oraz udostępniła użytkownikom zwolnionym w wyniku pandemii darmowe narzędzia do sprawniejszego poszukiwania nowej pracy.

Microsoft chce tym samym według Bloomberga zapewnić możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dodatkowym 25 mln osób na całym świecie do końca tego roku. Przykładowe zawody, do których można doszkolić się z użyciem oferty platformy, to programista, specjalista ds. obsługi klienta i projektant graficzny.

Według koncernu z Redmond bezrobocie do końca roku może dotknąć nawet ćwierć miliarda osób na całym świecie. W USA stopa bezrobocia w maju uplasowała się na poziomie 13,3 proc., co stanowi najwyższy poziom od 1940 r. Przez koronawirusa zamknięte zostały bary, restauracje, a także sklepy. Największy odsetek bezrobotnych pojawił się w społecznościach mniejszości etnicznych, wśród osób czarnoskórych i latynosów. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Merholm
środa, 1 lipca 2020, 17:03

W jewzyku polskim z uzupelnieneim angielskiego to ok .Ale jak jest tylko po angielsku to niech sobie to w buty wsadza.PO za tym tak samo jak wiedza nieprzekazana traci na wartosci tak samo nabywanie wiedzy ktora nie daje pewnej pracy i nie jest hobby czy nie nadaje sie w zyciu codziennym jest bez sensu.

Tweets CyberDefence24