Reklama

W trakcie konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z wykorzystaniem cyberataku jako broni strategicznej, a także środkami zabezpieczenia infrastruktury teleinformatycznej, krytycznej dla funkcjonowania państwa. Spotkanie odbędzie się 26 listopada w hotelu Marriott w Warszawie.

Grażyna Ewa Karłowska, prezes Zarządu Targów Warszawskich S.A. podkreśla, że o ile konferencje dotyczące cyberbezpieczeństwa są organizowane od 3 lat, o tyle w tym roku można zauważyć „wyraźne ożywienie” związane głównie z modernizacją techniczną Wojska Polskiego.

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z realizacją programu modernizacji sił zbrojnych, wzmocnieniem bezpieczeństwa teleinformatycznej infrastruktury banków, ale też cyberbezpieczeństwa w transporcie – w tym w kontekście zapewnienia kontroli nad bezzałogowymi środkami latającymi oraz w transporcie morskim.

Dr Wacław Iszkowski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, przewodniczący Rady Programowej konferencji Cyber Security: bezpieczeństwo ponad granicami podkreśla, że współczesne konflikty zbrojne mogą się odbywać wyłącznie w przestrzeni informacyjnej, z uwagi na istnienie rozwiązań pozwalających na skuteczne atakowanie infrastruktury krytycznej. Dr Iszkowski zaznacza jednak, że napastnik w takim wypadku powinien brać pod uwagę możliwość odwetu za pomocą broni konwencjonalnej, czy nawet jądrowej.

Wśród uczestników konferencji z cyklu Cyber Security znajdują się przedstawiciele administracji rządowej, placówek naukowych i badawczych oraz przedsiębiorstw reprezentujących najważniejsze sektory gospodarki. W wydarzeniu uczestniczą także reprezentanci przedsiębiorstw, proponujących systemy zabezpieczenia sieci (zarówno hardware, jak i software).

Patronat medialny nad konferencją objął Defence24.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

 

Reklama
Reklama

Komentarze