Reklama

Polityka i prawo

KNF pracuje nad nową stroną. Bezpieczeństwo priorytetem

Budynek przy pl. Powstańców Warszawy 1, w którym znajduje się siedziba KNF / fot. Wikipedia
Budynek przy pl. Powstańców Warszawy 1, w którym znajduje się siedziba KNF / fot. Wikipedia

Komisja Nadzoru Finansowego obecnie przygotowuje nową wersję swojej strony internetowej, żeby lepiej chronić bezpieczeństwo swoich klientów. Działania te są efektem ataku cyfrowego na KNF, który miał miejsce w ostatnich miesiącach.  

"Ostatnio doświadczyliśmy cyberataku na naszą stronę internetową. Przygotowując nowe rozwiązanie informatyczne chcielibyśmy lepiej wyeksponować na nowej stronie internetowej kwestie związane z bezpieczeństwem klientów instytucji finansowych" - powiedział przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

Z kolei w odpowiedzi na poselskie zapytanie przewodniczący Komisji poinformował, że w najbliższych dniach planowany jest kolejny audyt bezpieczeństwa, aktualnie działającej strony KNF. Audyt przeprowadzony zostanie przez dedykowaną do zwalczania cyberprzestępczości jednostkę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według Chrzanowskiego po ostatnim cyberataku w KNF wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające i rozwiązania techniczne w celu zapobieżenia naruszeń bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu. Dodatkowo, w ramach prowadzonych działań naprawczych, uruchomiono przegląd procedur wewnętrznych i rozpoczęto współpracę z zewnętrznym audytorem.

Czytaj też: Koreańscy hakerzy odpowiedzialni za atak na KNF?

Na początku lutego na stronie internetowej KNF zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny. Strona została wyłączona przez administratorów w celu zabezpieczenia materiału dowodowego. Wszczęto śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według KNF brak jest przesłanek wskazujących na Komisję jako cel ataku. Zaatakowana strona została wykorzystana przez sprawców jako przekierowanie jej użytkowników do innych stron internetowych dystrybuujących złośliwe oprogramowanie.

PAP - mini

 

 

 

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama