Reklama

Strona główna

Iracki haker zaatakował stronę Donalda Trumpa

Cyberatak na stronę Trumpa / secure2.donaldjtrump.com
Cyberatak na stronę Trumpa / secure2.donaldjtrump.com

Strona prezydenta Donalda Trumpa, wykorzystywana podczas jego kampanii prezydenckiej, została zaatakowana przez irackiego hakera. Przestępca ukrywający się pod pseudonimem Pro_Mast3r uzyskał dostęp do podstrony na witrynie donaldjtrump.com i zmienił jej zawartość.

Włamanie zostało zauważone przez portal ArsTechnica. Pro_Mast3r włamał się na podstronę secure2.donaldjtrump.com i umieścił tam swój komunikat. Zmieniło to także treść wyświetlaną na stronie głównej należącej do Donalda Trumpa.

ArsTechnica, podobnie jak inne media amerykańskie, podejrzewają, że atak cybernetyczny mógł być związany z dekretem prezydenckim zakazującym wjazdu Irakijczykom na teren Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też: Ataki na system SWIFT. Operacja pod fałszywą flagą?

Haker, który włamał się na stronę prezydenta nie przekazał w swoim manifeście powodu włamania. Jak można odczytać ze zrzutów ekranu dokonanych przez odwiedzających, przestępca ograniczył się do zaledwie kilku słów: „Zhakowane przez Pro_Mast3r; Atakujący administrację rządową; Nic nie jest niemożliwe; Pozdrowienia z Iraku”.

Sama akcja nie wygląda na kampanię zaaranżowaną przez administrację innego kraju. Włamanie zostało dokonane prawdopodobnie przez hakera, który dysponował zaledwie średnimi umiejętnościami i narzędziami, umożliwiającymi przeprowadzanie prostych ataków.

Reklama

Komentarze

    Reklama