Ostrzeżenie! Zhakowano konto na Facebooku minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg

15 grudnia 2020, 14:11
704px-Marlena_Maląg
fot. Wikimedia Commos

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podała we wtorek, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane. "Do czasu kiedy nie poinformuję o odzyskaniu go, proszę traktować pojawiające się posty jako kłamliwą manipulację" - napisała.

We wtorek około południa na oficjalnym profilu minister Maląg na Facebooku pojawił się wpis na temat Strajku Kobiet, w którym znalazły się treści obraźliwe i rasistowskie. Chwilę później szefowa MRiPS za pośrednictwem Twittera poinformowała, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane.

"Moje konto na Facebooku padło ofiarą hakerów. Do czasu kiedy nie poinformuję o odzyskaniu go proszę traktować pojawiające się posty jako kłamliwą manipulację" - napisała minister.

Poniżej w ramach ostrzeżenia publikujemy post który, jak informuje minister, został zamieszczony w wyniku włamania. W momencie publikacji artykułu przekazano go ponad 160 razy. Jest on również komentowany przez użytkowników. 

image
Post zamieszczony na profilu minister Marleny Maląg, który miał zostać zamieszczony w wyniku włamania na konto Facebookowe.

PAP/SG

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
tttttttttttttttttt
wtorek, 15 grudnia 2020, 18:33

ZHakowano. JAk to możliwe? Albo to inside job. czyli pracownik FAcebooka przejął kontrolę, albo Pani zostawiła komputer osobisty gdzieś bez wylogowania, albo pracownik/pracownica ministerstwa edytowała ten post, albo jeżeli Pani sama wpisywała hasło np w biurze i ktoś z nagrania kamery odczytał hasło z klawiatury, albo versja hard core - ktoś zrzucił obraz komputera i programami / historią przeglądarki z zahashowanym w ciasteczkach hasłem przy użyciu innego systemu. To nie jest łatwe. Ale mając do dyspozycji dobry komputer i dobrego programistę można z tego hasha coś uzyskać.

Tweets CyberDefence24