Polityka i prawo
Do resortu cyfryzacji wpłynęło 69 opinii o założeniach "Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP"
Do Ministerstwa Cyfryzacji wpłynęło 69 opinii, uwag i komentarzy dotyczących założeń „Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP” - poinformował rzecznik resortu. Zastrzega, że ta liczba może się jeszcze zmienić.
Teraz ministerstwo będzie je szczegółowo analizować. - Trudno dziś jeszcze dokładnie określić czas, kiedy taka analiza zostanie opracowana. Będzie to pochodną zakresu, szczegółowości czy objętości uwag, które wpłynęły. Na pewno wszystkim opiniom będziemy się bardzo uważnie przyglądać - mówi Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji.
Piotr Januszewicz, zastępca dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji podczas spotkania w Orange Polska powiedział, że resort jest zaskoczony in plus, bo spodziewał się, że odbiór założeń "Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP" będzie gorszy - Pośpiech sprawił, że dokument wyjściowy przedstawiony do konsultacji nie był idealny Ostateczną wersję strategii trzeba będzie przygotować już bardzo dobrze, a wiele opinii, które wpłynęły jest bardzo ciekawych - mówił Piotr Januszewicz.
Ostateczny projekt "Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP" ma być opracowany do 4 maja, a 19 maja zostanie zaprezentowany na konferencji CyberGov w Warszawie. W Monitorze Polskim rząd chciałby opublikować dokument do końca września br.
W ramach "Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP" stworzona ma zostać struktura organizacji, które będą reagować w przypadku zagrożeń lub cyberataków, system wczesnego ostrzegania, a także procedury reagowania na cyberataki i cyberzagrożenia.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany