Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wycieków ciąg dalszy. Ujawniono blisko pół miliona maili rosyjskiej firmy

Fot. Frédéric BISSON/Flickr/CC BY 2.0 / DDoSecrets/ddosecrets.com/wiki / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Do sieci trafiła baza danych zawierająca blisko pół miliona wiadomości rzekomo rosyjskiej firmy z branży naftowej i gazowej. Pliki miały być pozyskane przez Anonymous.

Emma Best, współzałożycielka DDoSecrets, poinformowała o opublikowaniu na łamach jej portalu 495 000 e-maili pochodzących z rosyjskiej firmy Technotec. Mówimy o bazie danych wielkości 440 GB.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi w sektorze naftowym i gazowym innym podmiotom, w tym gigantom branży Rosnieft i Gazprom Nieft. Technotec współpracuje również z państwowymi instytutami badawczymi, w tym z Rosyjskim Państwowym Uniwersytetem Nafty i Gazu im. Gubkina.

Czytaj też

"Ten zbiór danych, wraz z innymi oczekującymi publikacjami z rosyjskiego sektora energetycznego, został ujawniony przez Anonymous" - wskazuje Emma Best.

Na dzisiaj, od momentu inwazji na Ukrainę DDoSecrets opublikowało ponad 3,4 mln rosyjskich e-maili i dokumentów. Wśród nich więcej niż 2 mln nt. rządu na Kremlu.

Wcześniej informowaliśmy o ujawnieniu w DDoSecrets bazy danych wielkości 221 GB na temat rosyjskiego Departamentu Edukacji okręgu miejskiego Strieżewoj (Strezhevoy). Chodzi o 250 tys. e-maili pochodzących z tej instytucji.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze