Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: zlikwidowano rosyjską stację dezinformacyjną w Charkowie

Autor. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

W Charkowie rosyjskie wojska utworzyły stację walki elektronicznej. Wysłano stamtąd 5 tys. wiadomości do ukraińskich żołnierzy i pracowników administracji państwowej, wzywając do poddania się Rosjanom. Zlikwidowaliśmy tę instalację - przekazała w czwartek na Telegramie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Reklama

"Wynik jest z góry przesądzony! Bądźcie rozsądni i nie popierajcie nacjonalizmu oraz skompromitowanych przywódców kraju, którzy już uciekli ze stolicy!" - tak, według SBU, miała brzmieć treść SMS-ów, rozsyłanych przez rosyjskie wojska ze stacji w Charkowie (https://t.me/SBUkr/4028).

Reklama

W ocenie służby, celem tej rosyjskiej operacji specjalnej było "obniżenie morale ukraińskich struktur siłowych".

W komunikacie przekazano również, że oprzyrządowanie stacji dezinformacyjnej zostało rozmieszczone w obwodzie dniepropietrowskim, lecz zarządzano nim zdalnie z terytorium Rosji.

Reklama

/NB/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama