Branża cyber niewątpliwie czeka na nowelizację ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Poznaliśmy jej kolejną wersję, zakończono już konsultacje. Jak to zmieni rynek? O to zapytaliśmy Pawła Śmigielskiego, country managera Stormshield w Polsce.
Artykuł sponsorowany
Jak informowaliśmy, w kwietniu br. Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało 129-stronnicowy projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC). Stanowi on podstawę funkcjonowania podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i obywateli.
Niestety w poprzedniej kadencji rządu - mimo podejmowanych prób - nie udało się znowelizować obowiązujących przepisów, choć od 2018 roku pojawiło się wiele nowych wyzwań.
Natomiast ostatnio pojawiły się doniesienia, że choć prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa - według założeń Ministerstwa Cyfryzacji - mają zostać sfinalizowane w październiku tego roku, to resort może mieć poważny problem, by dotrzymać terminu.
Ma to związek z uwagami, jakie przekazał do projektu minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.
Czytaj też
Rewolucja w branży cyberbezpieczeństwa?
Czy nowelizacja KSC przyniesie rewolucję w podejściu do cyberbezpieczeństwa? Jak zmieni rynek, jakie obowiązki i zadania dostaną nowe podmioty? Jakie rozwiązania są dobre, a jakie budzą wątpliwości?
O to pytamy Pawła Śmigielskiego, country managera Stormshield w Polsce. Rozmawiamy także o programie „Cyberbezpieczny samorząd” i o tym, czego potrzebuje polska administracja, by dążyć do rozwoju.
Zapraszamy do obejrzenia materiału.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany