Cyberbezpieczeństwo
NASK rusza z kampanią o bezpiecznym internecie w szkole
Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) uruchomiła kampanię dotyczącą bezpiecznego internetu dla dzieci. Jej ambasadorem jest aktor Paweł Małaszyński a działania obejmują edukację w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci w sieci oraz zdrowych, cyfrowych nawyków.
"Jesteś rodzicem i chcesz, żeby twoje dziecko zawsze było bezpieczne. Tylko jak to zrobić, kiedy świat realny miesza się z wirtualnym? W domu wspólnie ustalamy zasady gry. W szkole o bezpieczeństwo dzieci w sieci dba OSE. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to szybki, bezpieczny i bezpłatny internet. I nie tylko" – mówi Paweł Małaszyński w spocie, który od dziś można zobaczyć na antenach polskich stacji telewizyjnych, w internecie, a wkrótce będzie można go usłyszeć także w radiu.
"Nasza kampania to nie tylko spoty. To także, a nawet przede wszystkim, edukacja" – stwierdza Agnieszka Żeglińska, dyrektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE w NASK. "Procesowi podłączania szkół do szybkiego i bezpłatnego internetu od miesięcy towarzyszą nasze działania edukacyjne wspierające uczniów w bezpiecznym korzystaniu z sieci. Podpowiadamy także nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom jak być przewodnikami dzieci w cyfrowym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki kampanii przygotowywane przez naszych ekspertów poradniki, webinaria czy kursy e-learningowe dotrą do jeszcze większej grupy odbiorców i będą wsparciem dla mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetu" – dodaje.
W ramach kampanii zaplanowano działania w prasie, radiu, telewizji i internecie. Jej ambasadorem został aktor Paweł Małaszyński.
Czytaj też
Bezpieczeństwo w sieci ma być priorytetem całego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
"Z szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu OSE korzysta już ponad 20 tys. polskich szkół. Nasze działania nie kończą się na podłączeniach. Sercem OSE jest bezpieczeństwo. Dbamy o nie dostarczając szkołom odpowiednie usługi, ale także edukując – uczniów, nauczycieli i rodziców" – mówi Maciej Dudkiewicz, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w NASK. "OSE jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej edukacji, kształtującej kompetencje cyfrowe i otwartej na nowoczesne technologie. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to kluczowy projekt z punktu widzenia modernizacji polskiej szkoły i ewolucji nauczania z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych" – dodaje.
Edukacja najmłodszych
Najmłodsi mogą otrzymać informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci m.in. za pośrednictwem portalu OSE IT Szkoła, gdzie znajduje się 200 bezpłatnych materiałów i kursów e-learningowych. W ramach OSE stworzono też bezpłatną aplikację mOchrona, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.
Program Ogólnopolska Sieć Edukacyjna został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji (obecnie: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów), a jego założenia - na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator OSE.
Kampania jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Program OSE jest realizowany pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Czytaj też
/Na podst. informacji prasowej
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany