Reklama

Cyberbezpieczeństwo

NASK nawiązuje współpracę ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej

Autor. NASK_pl/twitter

Choć na pierwszy rzut oka NASK i Szkoła Główna Służby Pożarniczej mają ze sobą niewiele wspólnego, to okazuje się, że istnieją elementy, które mogą być przedmiotem współpracy obu instytucji. Jedną z nich jest cyberbezpieczeństwo.

Reklama

Kooperacja NASK ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w dużej mierze skupia się na wspólnych działaniach z zakresu edukacji. Dwustronna umowa obejmuje m.in. wspólne przygotowywanie procesów kształcenia, organizację seminariów i kursów, czy też zajęcia dydaktyczne z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Władze uczelni zapowiedziały również powstanie kierunku studiów podyplomowych „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w sektorze publicznym”, w którym to eksperci NASK będą stanowić o współtworzeniu grona wykładowców.

Opisywane porozumienie będzie też dotyczyć współorganizacji ćwiczeń terenowych, które w dużej mierze będą skupiać się na reagowaniu na zdarzenia dotyczące cyberbezpieczeństwa w sektorze publicznym oraz prowadzenie badań naukowych w tym zakresie.

Reklama

Czytaj też

„Przygotowanie nowych kadr”

„Dzięki naszej współpracy przygotujemy nowe kadry do walki z zagrożeniami, z jakimi coraz częściej mamy do czynienia w wyniku rozwoju nowych technologii” – powiedział Wojciech Pawlak, Dyrektor NASK.

„Jestem przekonany, że wzajemna wymiana doświadczeń i wykorzystanie posiadanego przez SGSP oraz NASK potencjału organizacyjnego i naukowego przyniosą wymierne korzyści dla obu organizacji i polskiej cyberprzestrzeni” - stwierdził z kolei nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. SGSP, Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Porozumienie NASK i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostało zawarte na czas nieokreślony.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

NASK/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama