Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Najbardziej cyberbezpieczne firmy. Ranking USA

Autor. Fot. Sigmund/Unsplash

Forbes opublikował listę dwustu najbardziej cyberbezpiecznych firm w USA. W zdecydowanej mierze znajdują się tam spółki z sektora bankowego/finansowego, ale na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Intel.

Reklama

Forbes we współpracy z branżową firmą badawczą SecurityScorecard po raz pierwszy w historii stworzył listę firm, które ocenia m.in. pod kątem dbałości o bezpieczeństwo witryn internetowych i infrastrukturę cyberbezpieczeństwa. 200 najlepszych zostało wybranych spośród 12 milionów stron monitorowanych przez Security Scorecard.

Reklama

Na pierwszym miejscu w rankingu uplasował się Intel. Tuż za jego plecami znalazła się firma Western Alliance Bank oraz Virtusa (inżynieria cyfrowa).

Czytaj też

Jak oceniano?

Co decydowało o ocenie? M.in. bezpieczeństwo sieci i aplikacji, podatność na złośliwe oprogramowanie czy wielkość i profesjonalizm zespołu zajmującego się cyberbezpieczeństwem w danej firmie.

Reklama

Zdaniem Aleksandra Yampolskiya, dyrektora generalnego SecurityScorecard, pierwszą obroną przed zagrożeniami w sieci jest posiadanie wewnętrznej struktury firmy z osobą nadzorującą cyberbezpieczeństwo (Chief Information Security Officer, CISO).

Z kolei Sean L. Oldham, CISO w firmie Broadcom, uważa, że niejednokrotnie najprostsze środki okazują się zapewniać największe bezpieczeństwo. Chodzi tu o dbanie o odpowiednie hasła, stosowanie podwójnego uwierzytelniania czy odpowiednie szkolenia pracowników.

„Zanim zainwestujesz w nowy klimatyzator, upewnij się, że drzwi i okna są szczelne i zamknięte" – powiedział Oldham.

Czytaj też

Państwo przychodzi na pomoc

Wpływ na cyberbezpieczeństwo danej firmy niewątpliwie ma także polityka państwa. Jak czytamy na stronie Forbesa, swoje propozycje na zapewnienie większego bezpieczeństwa w sieci przedstawia amerykański rząd.

Jedną z propozycji przedstawiła też amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, która stwierdziła, że firmy powinny być zobowiązane do ujawnienia wszelkich naruszeń cyberbezpieczeństwa.

Z kolei 2 marca administracja prezydenta Bidena ogłosiła Narodową Strategię Cyberbezpieczeństwa), która zakłada m.in. to, że ciężar dbania o cyberbezpieczeństwo ma być przeniesiony z mniejszych podmiotów na organizacje wyposażone w kompetencje i umiejętności z zakresu cyber.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:*[email protected].*

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama