Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Międzynarodowa konferencja "Informacja - dezinformacja - cyberbezpieczeństwo" 21 kwietnia. Możliwy udział online

Autor. fot. materiały prasowe

21 kwietnia odbędzie się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej Information – disinformation – cybersecurity zainicjowanej przez Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej. Współorganizatorem obecnej edycji jest centrum badawcze Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie, ITSTIME - Italian Team for Security, Terroristic Issues &Managing Emergencies. Redakcja CyberDefence24.pl objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Reklama

Agenda konferencji "Information – disinformation – cybersecurity" (ang. Informacja - dezinformacja - cyberbezpieczeństwo") obejmuje sześć paneli tematycznych z udziałem gości zagranicznych m.in. z USA, Singapuru, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy. Wyróżnione w agendzie panele dotyczą problemów dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa informacji w wymiarze krajowym i międzynarodowym, łącząc wymiar analityczny z syntetycznym i potwierdzając słuszność podejścia interdyscyplinarnego do tematyki sekurologii, z natury polisemantycznej i wielowymiarowej.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Główne zagadnienia konferencji

Kluczowym kontekstem wystąpień jest przebieg i charakter wojny ukraińsko-rosyjskiej jako łączącej wymiar militarny z czynnikiem propagandy, dezinformacji i kształtowania opinii publicznej.

Z uwagi na konsekwencje w ramach współpracy międzynarodowej państw w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego w agendzie obecna jest także tematyka dotycząca społecznych, politycznych i sekurologicznych konsekwencji pandemii Covid-19.

Konferencja odbędzie się formacie hybrydowym, uroczystość otwarcia i panele dyskusyjne z udziałem gości odbędą się w Auli Biblioteki Akademii Sztuki Wojennej. Streaming wydarzenia zostanie przeprowadzony na platformie MS Teams (Link do wydarzenia) .

Autor. materiały prasowe

Czytaj też

Redakcja CyberDefence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

/Na podst. informacji prasowej

Komentarze