Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Czym są boty i jak z nimi walczyć? [WIDEO]

Facebook troll
Autor. ahmad ridhwan/Flickr/CC BY-ND 2.0

Czym są boty i jak je rozpoznać w sieci? Jak się przed nimi chronić? Czy mają wpływ na przebieg wojny dezinformacyjnej? O tym w rozmowie z CyberDefence24.pl opowiada Marcel Kiełtyka, członek zarządu Stowarzyszenia Demagog.

Reklama

"Boty mają zastąpić działanie człowieka, w kontekście wojny w Ukrainie wykorzystywane są w określonych mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze. Mają za zadanie przejąć odpowiedzialność za człowieka i generować interakcję, podpinać się pod działania, które standardowo wykonuje człowiek w mediach społecznościowych. Boty robią to automatycznie, bez ingerencji człowieka, na bardzo dużą skalę" - stwierdza Marcel Kiełtyka, członek zarządu Stowarzyszenia Demagog.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak namierzyć bota w sieci i nie dać się wciągnąć w sztucznie generowaną dyskusję? Czym różni się bot od internetowego trolla? O tym więcej w poniższym materiale wideo.

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze