Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Awaria systemu rejestru domeny .pl. Zapytaliśmy NASK o szczegóły

Problemy techniczne miały zostać już rozwiązane
Problemy techniczne miały zostać już rozwiązane
Autor. Luca Bravo/ Unsplash/ Domena publiczna

W ostatni piątek i sobotę NASK informował o problemach z dostępnością systemu rejestru domeny .pl. Część usług nie była dostępna. Zapytaliśmy o szczegóły tej sprawy.

Reklama

NASK najpierw podawał, że rejestracja, zarządzanie domenami oraz usługa WHOIS mogą nie być dostępne. „Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług” – podano w ostatnią sobotę. Następnie poinformowano, że od godziny 15:00 usługi systemu rejestru domeny .pl działają stabilnie.

Reklama

„Problemy techniczne zostały rozwiązane i przywrócony został pełny dostęp do usług” – można było przeczytać w komunikacie.

Czytaj też

NASK: Awaria techniczna

Postanowiliśmy zapytać o szczegóły awarii oraz o to, czy do tej pory notowane są jakieś problemy techniczne.

Reklama

Joanna Lesiak z Pionu Komunikacji Społecznej i Promocji NASK w odpowiedzi dla CyberDefence24.pl przekazała, że przyczyną problemów z dostępnością systemu, która wystąpiła z 12 sierpnia (piątek) na 13 sierpnia (sobota) była „awaria techniczna, która uniemożliwiała wykonywanie działań związanych z rejestracją i obsługą administracyjną domen w strefie .pl”. W tym czasie system DNS – (ang. Domain Name System - system nazw domen) miał jednak działać bez zakłóceń.

„Obecnie wszystkie usługi systemu działają stabilnie, nie otrzymujemy raportów o jakichkolwiek problemach” – usłyszeliśmy.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze