Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ataki DDoS i ransomware wiodą prym – jak się przed nimi uchronić?

cyberbezpieczeństwo
Autor. Ecole polytechnique/Flickr/CC BY-SA 2.0

Ataki DDoS i ransomware znajdują się na szczycie listy najczęściej występujących cyberprzestępstw. Jednocześnie stają się one coraz bardziej wyrafinowane i dotkliwe w skutkach. Jak się przed nimi uchronić? 

Reklama

Ataki DDoS (Distributed Denial-of-Service) i ransomware znajdują się na szczycie listy najczęściej występujących cyberprzestępstw. Fakt, że wciąż wiele firm i instytucji często nie zabezpiecza odpowiednio swojej sieci oraz podłączonych do niej systemów i urządzeń ułatwia cyberprzestępcom działanie. Przeprowadzane przez nich ataki stają się coraz bardziej wyrafinowane i tym samym zyskują na sile.

Reklama

Sytuacja w Ukrainie pokazała, że ataki DDoS i ransomware nie są podyktowane już tylko chęcią osiągnięcia zysków finansowych. Stanowią również część regularnych działań wojennych. W obecnych warunkach ofiarą cyberprzestępców może stać się niemal każda organizacja, bez względu na jej wielkość czy profil działalności. Szczególnie narażone są jednak podmioty z branży finansowej, energetycznej, telekomunikacyjnej oraz instytucje rządowe. Konsekwencje przeprowadzenia skutecznych cyberataków mogą być bardzo dotkliwe. Według IBM średni koszt naruszenia ransomware w 2021 r. wyniósł 4,62 mln USD. 

Czytaj też

Ochrona przed DDoS

Cyberbezpieczeństwo powinno być kwestią kluczową dla biznesu. Warto, by firmy stawiały na usługi bezpieczeństwa wyspecjalizowane w zakresie ochrony przed atakami DDoS, pozwalające monitorować ruch sieciowy i odfiltrowywać ten zainfekowany. Ze względu na to, że poczta elektroniczna pozostaje głównym wektorem ataków ransomware, pierwszą linię obrony przed nimi powinny stanowić rozwiązania zabezpieczające infrastrukturę pocztową. 

Reklama

Czytaj też

Te i inne rozwiązania, wzmacniające cyberbezpieczeństwo firm, oferuje Netia. Nowi klienci biznesowi mogą skorzystać z „Letnich Pakietów”, w których Internet symetryczny (BDI – Biznesowy Dostęp do Internetu) obudowany jest kluczowymi usługami z zakresu bezpieczeństwa:

  • BDI + Netia DDoS Protection – obie usługi z 50% rabatem
  • BDI + DNS Shield – BDI z rabatem 50%, a DNS Shield w cenie 49 zł netto
  • BDI +  Netia DDoS Protection + DNS Shield – usługi BDI i Netia DDoS Protection z rabatem 50%, a DNS Shield w cenie 19 zł netto

- Dodatkowo usługa Netia Ochrona Poczty jest dostępna w każdym z powyższych pakietów za 50% ceny!

Oferta promocyjna „Letnie Pakiety” jest dostępna do 30 września 2022 r. Zapraszamy!

Autor. Netia

Wypełnij poniższy formularz, aby dowiedzieć się więcej i/lub skorzystać z oferty „Letnie Pakiety” na Internet symetryczny (BDI) i usługi bezpieczeństwa od Netii.

Formularz

Pola oznaczone * są wymagane.

Administratorem danych osobowych jest Netia S.A z siedzibą przy ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wskazanym w treści wyrażonej zgody, w celu obsługi procesów wewnętrznych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, obsługi postępowań cywilnych i egzekucyjnych, administracyjnych, karnych oraz w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem. Przysługuje Ci także prawo do dostępu do danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, sprzeciwu, sprostowania. Pełna informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajduje się pod linkiem: https://www.netia.pl/pl/dane-osobowe - w zakładce "Jeżeli udostępniłeś dane do celów marketingowych".

Artykuł powstał we współpracy z firmą Netia S.A.

Reklama

Komentarze

    Reklama