CEO Huawei Polska: Chiński gigant chce wdrożyć 5G w Polsce

19 grudnia 2018, 13:43

O strategicznych planach Huawei w Polsce, inwestycjach w 5G, podejściu do cyberbezpieczeństwa oraz kontrowersjach związanych z blokowaniem Huawei mówią dla CyberDefence24.pl CEO Huawei Polska Tonny Bao oraz dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej Austin Zhang Yan.

Polska uważana jest za jedno z 20 najważniejszych dla naszej firmy państw

Tonny Bao - CEO Huawei

Mechanizm bezpieczeństwa Huawei opiera się na następujących zasadach: nie zakładaj niczego, nie wierz nikomu, sprawdzaj wszystko

Austin Zhang Yan - dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej

Strategia Huawei zakłada, że cyberbezpieczeństwo nigdy nie będzie mniej istotne od interesu biznesowego

Austin Zhang Yan - dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej
KomentarzeLiczba komentarzy: 35
oset
wtorek, 15 stycznia 2019, 15:17

Najpierw chcieli pewnie ukraść brakujące chinom wyniki naszych prac nad 5G i przyliczyli wpadę.

LL
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 13:34

Problem w tym ze Polska nie majac odpowidnich osrodkow certyfikacyjnych (nie sprawdzisz calego source code) musi polegac na instytucjach miedzynarodowych albo partnerach jak USA w kwesti bezpieczenstwa cybernetycznego. A to bardzo nie bezpieczne bo tak naprawde PL gov. nie jest w stanie powiedziec czy jest czescia gierek USA przeciwko Rzadu Chin i czy rzeczywiscie Huawei soft/hardware zawiera potencjalne backdoors etc. pytanie czy Amerykanskie rozwiazania nie zawieraja podobnych rozwiazan ;) .. jasne ze tak. To tylko pokazuje jak slaba jest Polska i jej agencje a przez to jak staja sie zabawka w rekach mocarstw. Pytanie dalczego by nie uzyc Europejskich firm, rozwiazan ? gdzie sa Szwedzi/Francuzi, przeciez te kraj sa nam najblizej kultorowo, ekonomicznie itd. itp.

K z PoloniaNews
środa, 2 stycznia 2019, 18:50

Jeśli polski rzad myśli, ze to dobry pomysł to powinni tez zaprosić Gazprom do budowy Baltic Pipe. Wszystkie gigantyczne firmy z Chin są pod kontrola rządu i ich wersji KGB. A Chiny ścisłe współpracują z Rosją.

BTR
niedziela, 30 grudnia 2018, 19:31

5G a depopulacja? Oto jest pytanie...

Tomek72
czwartek, 27 grudnia 2018, 21:15

"...Mechanizm bezpieczeństwa Huawei opiera się na następujących zasadach: nie zakładaj niczego, nie wierz nikomu, sprawdzaj wszystko... - Austin Zhang Yan - dyrektor ds. komunikacji na region Europy Środkowej i Północnej ..." - JA NAPISZĘ W KONTEKŚCIE NASZYCH ZAKUPÓW KRÓCEJ - "...nie wierz nikomu, sprawdzaj wszystko..."

Tweets CyberDefence24