Reklama

Biznes i Finanse

Zintegrowana platforma cyberbezpieczeństwa CISCO dostępna na całym świecie

Fot. Leon G/Flickr/CC 2.0
Fot. Leon G/Flickr/CC 2.0

Cisco Live Digital Cisco ogłosiło udostępnienie od 30 czerwca 2020 r. na całym świecie Cisco SecureX zintegrowanej platformy cyberbezpieczeństwa opartej na chmurze, dołączanej do wszystkich produktów Cisco Security. SecureX wprowadzane jest na rynek w czasie, gdy organizacje starają się stawić czoła wyzwaniom biznesowymi i tym związanym z bezpieczeństwem o niespotykanej jak dotąd skali.

Wiąże się to ze wzrostem tempa cyfrowej transformacji i liczby pracowników pracujących zdalnie. Cisco od lat łączy i zabezpiecza swoich klientów pracujących w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, a także dalej realizuje swoją misję ujednolicania i optymalizacji portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo.

Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji to złożone zadanie – trzeba nadążyć za nowymi procesami biznesowymi, monitorować pojawiające się zagrożenia i zarządzać dostawcami na dynamicznie rozwijającym się rynku. Potwierdzają to informacje przekazane przez członków kierownictwa najwyższego szczebla. Zgodnie z wynikami niedawno opublikowanej globalnej ankiety „CIO Perspectives 2020” zrealizowanej na zlecenie Cisco wśród 1300 CIO z całego świata, dwa najważniejsze wyzwania, przed którymi stają CIO to bezpieczeństwo, a w drugiej kolejności złożoność. Ponad dwie trzecie CIO uważa, że ich zasoby są nadmiernie obciążane. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze złożonością przez liderów w zakresie bezpieczeństwa jest konsolidacja dostawców. W raporcie Cisco „2020 CISO Benchmark Report” wykazano, że w przypadku cyberataku na organizacje korzystające z usług większej liczby dostawców zabezpieczeń, przestój był dłuższy, koszty wyższe i uzyskiwano nieuprawniony dostęp do większej ilości danych.

Aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, Cisco SecureX łączy szeroką gamę zintegrowanych produktów Cisco z dziedziny bezpieczeństwa z całą infrastrukturą bezpieczeństwa klienta, zapewniając spójne i uproszczone funkcjonowanie. Ujednolica widoczność, umożliwia automatyzację i zwiększa bezpieczeństwo sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki Cisco SecureX wszyscy nowi i obecni klienci odniosą korzyści z tych i innych rozwiązań, bez ponoszenia dodatkowych kosztów:

  • Ujednolicenie widoczności – SecureX zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki zastosowaniu tzw. wstążki SecureX, platforma jest zintegrowana z każdą technologią Cisco Security, dzięki czemu klienci zyskują pełny i łatwy dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich użytkowanych produktach.
  • Automatyzacja umożliwiająca zwiększenie wydajności operacyjnej – klienci mogą automatyzować przepływy pracy pomiędzy produktami Cisco Security i rozwiązaniami dostawców zewnętrznych, aby skupić się na najistotniejszych zadaniach. SecureX może także zaoszczędzić klientom godziny pracy ręcznej, dzięki automatyzacji poszukiwania zagrożeń w oparciu o dane z Cisco Talos i z innych źródeł.
  • Większe bezpieczeństwo – mechanizmy reagowania na zagrożenia w SecureX umożliwiają ekspertom ds. bezpieczeństwa szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury i produktów innych dostawców. 

„Przy pomocy SecureX chcieliśmy zmienić doświadczenie naszych klientów związane z bezpieczeństwem, upraszczając i automatyzując te procesy” – powiedział Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z Cisco Security Business Group. „Wiedzieliśmy, że spowoduje to zmiany w branży, ale nie przewidywaliśmy, jak ważne będzie to obecnie dla ekspertów ds. bezpieczeństwa i IT. W tej nowej i dynamicznej rzeczywistości klienci potrzebują platformy bezpieczeństwa, która będzie chronić pracowników niezależnie od miejsca, w którym pracują i pozwoli sprostać kolejnym wyzwaniom – dziś i w przyszłości”.

Poza uproszczeniami wynikającymi z wykorzystania SecureX, Cisco Security wprowadza także kolejne ulepszenia i integracje, mające na celu poprawę zabezpieczenia pracowników. To, między innymi:

  • Lepsza, ujednolicona ochrona użytkowników i urządzeń dzięki integracji zabezpieczeń punktów końcowych i zastosowaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Bezpieczniejsze korzystanie z poczty e-mail w chmurze przez pracowników. Cloud Mailbox Defense dla Office365 zapewnia pełną widoczność wiadomości e-mail (wiadomości przychodzących, wychodzących i wewnętrznych) wraz z ich kontekstem, dzięki czemu wzmacnia ochronę przed wyrafinowanymi atakami na pocztę elektroniczną, takimi jak phishing, ransomware, spoofing i spam

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama