Reklama

Biznes i Finanse

Terminale PAX wysyłają dane do Chin? „57 mln urządzeń w ponad 120 krajach”

Fot. PAX Technology, Inc (@paxtechnology)/Twitter
Fot. PAX Technology, Inc (@paxtechnology)/Twitter

Produkty firmy PAX, w tym terminale płatnicze, mają przesyłać dane do niezidentyfikowanych podmiotów w Chinach. Badania w tej sprawie przeprowadził Departament Skarbu USA wraz z partnerami. Z kolei FBI dokonało przeszukania w biura firmy na Florydzie w ramach dochodzenia.

Partnerzy Departamentu Skarbu USA przeprowadzili testy urządzeń firmy PAX, które pokazały, że wysyłają one „zbędne dla normalnych transakcji” dane do nieznanych podmiotów w Chinach.

Transmisje miały miejsce częściej niż dokonywane operacje płatnicze – wskazuje agencja Bloomberga, która miała dostęp do konkretnych informacji w sprawie.

„To plotki”

Rzecznik Departamentu stwierdził, że wstępna ocena pokazała, że „transmisja danych przez te urządzenia (firmy PAX – przyp. red.) może zagrażać poufności danych klientów”.

Z kolei rzecznik PAX Technology skomentował sprawę, nazywając zarzuty „plotkami”. Jak dodał, przedsiębiorstwo nie zostało zawiadomione o problemach z bezpieczeństwem jego systemów, produktów lub usług. Ponadto, zadeklarował, że firma cały czas aktywnie monitoruje swoje rozwiązania pod kątem zagrożeń, ponieważ misją PAX jest dostarczanie „bezpiecznych i wysokiej jakości” urządzeń.  

Przeszukanie w ramach dochodzenia

Wcześniej 26 października br. FBI, przy wsparciu innych agencji federalnych, dokonało przeszukania biura firmy na Florydzie. Rzeczniczka amerykańskich służb wskazała, że dochodzenie jest w toku i nie może przekazać żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.

Przed akcją FBI firma FIS, specjalizująca się w technologiach finansowych, podjęła decyzję o wymianie terminali firmy PAX. Jak tłumaczy, to efekt braku „satysfakcjonujących odpowiedzi dotyczących urządzeń POS (Point of Sale – przyp. red.), które łączyły się z witrynami niewymienionymi w dokumentacji”.

Siedziba w Hongkongu, centrala w Shenzen

Jak przypomina agencja Bloomberga, główna siedziba PAX Global znajduje się w Hongkongu, z kolei centrala operacyjna w chińskim Shenzen.

Przedsiębiorstwo zajmuje się tworzeniem terminali płatniczych, które są wykorzystywane na całym świecie. Według firmy mówimy o 57 mln urządzeń w ponad 120 krajach.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze (1)

  1. Fanklub Daviena i GB

    A VISA czy MasterCard z Polski to gdzie informacje wysyłają? :D