Reklama

Biznes i Finanse

Propozycja współpracy na rzecz otwartego 5G

Fot. Jakub Pabis/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Jakub Pabis/Unsplash/Domena publiczna

- W regionie Trójmorza działa wiele firm, które mogą dołączyć do powstającego ekosystemu Open RAN i starań na rzecz rozwoju 5G. Nasza propozycja to budowa koalicji w tym zakresie, na której wszyscy wiele zyskamy - stwierdził Artur Chmielewski, przedstawiciel IS-Wireless, podczas szczytu państw Trójmorza w Sofii.

Polska firma IS-Wireless opracowała nowe rozwiązanie oparte na polskiej technologii, dotyczące budowy infrastruktury sieci komórkowej piątej generacji. 

Firma chce wykorzystać ideę Open RAN, która umożliwia współpracę wielu dostawców przy tworzeniu sieci telekomunikacyjnej. Zaletą takiego rozwiązania ma być możliwość posiadania większej kontroli nad całą infrastrukturą sieci, co ma wpływ na jej bezpieczeństwo.

Spółka zachęcała do współpracy w tym zakresie podczas Three Seas Business Forum w Sofii, gdzie przedstawiciele 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej dyskutowali na temat przyszłości cyfryzacji.

Nowatorskie podejście

5G to paliwo dla postępu cyfryzacji. Musimy jednak zmienić sposób, w jaki budujemy sieć. Podejście oparte o otwarte standardy, które my obraliśmy, różni się od tradycyjnego sposobu budowy sieci poprzednich generacji. Nasze rozwiązania mogą działać na dowolnym sprzęcie komputerowym i infrastrukturze radiowej każdego dostawcy, który zdecyduje się otworzyć swój interfejs. Oznacza to, że otwieramy ekosystem sieci – mówił Artur Chmielewski, szef ds. rozwoju biznesu w IS-Wireless.

Chmielewski dodał również, że  „należy działać od razu, znaleźć ekspertów, którzy znają się na budowie sieci mobilnych i maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje współpraca w ramach Open RAN.

Open RAN jako przełom

Stoimy na progu dwóch przełomów. Jednym z nich jest rozwój Open RAN. Budowa sieci opartych na otwartych standardach pozwoli m.in. znacznie obniżyć koszty działania na rynku dla wielu firm. 5G samo w sobie stanowi drugi z przełomów - podkreślał Artur Chmielewski podczas forum w Sofii.

Zaznaczył też, że  „nie można lekceważyć kluczowych momentów dla rozwoju technologii, bo to właśnie one zaważą na naszej przyszłości

Przedstawiciel IS-Wireless w swoim przemówieniu położył duży nacisk na współpracę wielu dostawców w budowie sieci mobilnej piątej generacji niezależnie od ich możliwości: Przykład naszego przedsięwzięcia pokazuje, że nie trzeba być wielką firmą, by tworzyć wielkie rozwiązania. W naszym regionie Europy działa wiele obiecujących, inteligentnych przedsiębiorców, którzy mogą dołączyć do powstającego ekosystemu Open RAN i starań na rzecz rozwoju 5G. Musimy ten potencjał wspólnie wykorzystać.

Na podst. informacji prasowej IS-Wireless.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama