Reklama

Biznes i Finanse

Problemy linii lotniczych w USA. Setki odwołanych lotów

Fot. Tomás Del Coro/Flickr/CC BY-SA 2.0
Fot. Tomás Del Coro/Flickr/CC BY-SA 2.0

Największe amerykańskie linie lotnicze, w tym American Airlines i United Airlines, zmagają się z zakłóceniami swojej infrastruktury. Jeden z gigantów na skutek problemów z systemem został zmuszony do odwołania setek lotów, a jeszcze większa liczba została znacznie opóźniona.

Problemy z infrastrukturą dotknęły największych przewoźników w USA. Jednym z nich są amerykańskie linie lotnicze Southwest Airlines, które odwołały wczoraj prawie 320 lotów a ponad 550 zostało opóźnionych na skutek wstrzymania części operacji, co było następstwem awarii jednego z systemów. Trduności pojawiły się na początku tygodnia a przewoźnik natychmiast podjął kroki, aby je zlikwidować. Jak tłumaczy firma, doszło do zakłóceń w zakresie „wydajności naszej łączności sieciowej”.

Według konkretnych danych przedstawionych przez FlightAware.com (witryna śledząca loty) Southwest Airline odwołały łącznie 315 lotów, a 562 zostało opóźnionych. Informacje te odnoszą się do wczoraj do godziny 20:00 polskiego czasu.  Jednak dzień wcześniej (tj. wtorek) liczba ta wyniosła prawie 1300 opóźnionych kursów, co stanowi 37% wszystkich lotów przewoźnika.

Za pomocą Twittera firma podkreśliła dwa dni temu, że jest „w trakcie wznawiania normalnych operacji” po wystąpieniu problemu z systemem, który doprowadził do zakłóceń w realizacji lotów. Równocześnie zadeklarowała, że podjęto działania mające na celu jak najszybsze rozwiązanie zaistniałych trudności.

Nie był to jednak jedyny problem, z jakim musi zmierzyć się Southwest Airlines. Mowa tu o awarii strony internetowej przewoźnika, o której informuje serwis monitorujący incydenty Downdetektor.

Jak się okazuje, sprawa dotyczy także innych największych amerykańskich linii lotniczych, w tym American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines i Delta Air Lines. Patrząc na dane dotyczące zakłóceń, najwięcej zgłoszeń dotyczy jednak Southwest Airlines.

image

Reklama

Komentarze

    Reklama